نمودار قیمت سونی اکسپریا زد ۳ کامپکت تا تیر ماه 94

 

Sony-Xperia-Z3-Compact-Price-Chart-in-Zanatech.ir

سونی در نمایشگاه IFA 2014 علاوه بر پرچمدار سابقش یعنی اکسپریا زد ۳، از نسخه کوچک شده این مدل با نام اکسپریا زد ۳ کامپکت نیز پرده برداشت. زد ۳ کامپکت تقریبا چیزی از برادر بزرگترش کم ندارد، حتی در برخی بخش‌ها همچون باتری از زد ۳ بهتر نیز هست! در نتیجه ما نیز تصمیم گرفتیم تا نگاهی به نمودار قیمتی این مدل بیندازیم و ببینیم که آیا این مدل خاص از سونی ارزش خرید دارد یا خیر؟!

سونی اکسپریا زد ۳ کامپکت برای نخستین بار در مهر ماه 93 با قیمتی در حدود ۲ میلیون تومان سر و کله‌اش در بازار کشور پیدا شد. چنین قیمتی برای مدلی که گرچه شایستگی‌اش را دارد اما لقب پرچمدار را یدک نمی‌کشد، چندان منطقی نبود و اکثر افراد منتظر شکسته شدن حباب قیمتی آن بودند. قیمت این مدل پس از دو ماه با افت مواجه شد و در اواسط آبان ماه 93 می‌توانستید این مدل را با قیمتی در حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از بازار بخرید. پس از این افت قیمت، دیگر شاهد نوسانات قابل توجه در نمودار قیمتی این مدل نبودیم و به طور میانگین هر ماه ۵۰ هزار تومان از قیمت این مدل کاسته می‌شد تا اینکه به پایان سال نزدیک شدیم! با ورود به سال جدید قیمت این مدلی نیز هر ماه با کاهش مواجه می‌شد و آن نظم ماه‌های قبل را نداشت. اکنون در اواخر تیر ماه 94 می‌توانید سونی اکسپریا زد 3 کامپکت را با قیمتی در حدود یک میلیون و 200 هزار تومان از بازار بخرید.

۶ دلیل برای خرید سونی اکسپریا زد ۳ کامپکت!

نظر شما در رابطه با نمودار قیمت سونی اکسپریا زد ۳ کامپکت چیست ؟ آیا در روزهای گرم تابستان باز هم شاهد افت قیمت این مدل خواهیم بود؟!

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *