چین محصولات اپل،سیسکو و برخی دیگر را برای خرید دولتی ممنوع کرد

china-flag-640x427در آگوست سال قبل بود که گزارش شد چین قصد دارد محصولات اپل را برای خرید دولتی ممنوع کند. متاسفانه توضیحاتی درباره این موضوع داده نشده و بسیاری معتقد بودند که چین به دلیل جاسوسی‌های الکترونیکی NSA تن به انجام چنین کاری می‌دهد.

حال به تازگی رویترز گزارش کرده چین محصولات اپل، سیسکو و برخی شرکت‌های امریکایی دیگر را برای خرید دولتی ممنوع کرده است. رویترز لیستی از اسامی شرکت‌های تایید شده توسط دولت چین را بدست آورده که نام شرکت‌های اپل،سیسکو،مک کافی و سیتریکس سیستمز در آن دیده می‌شدند.

این نخستین باری نیست که چین دست به ممنوعیت محصولات شرکت‌های آمریکایی می‌زند. در سال ۲۰۱۴ چین استفاده از آخرین نسخه ویندوز و نرم افزارهای امنیتی کسرپسکی و سیمانتک را در اداراتش ممنوع کرد. در حال حاضر دو نظریه درباره این عمل چین وجود دارد که یکی جلوگیری از جاسوسی سازمان‌های غربی بوده و دیگری حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی است.

شایان ذکر است که ممنوعیت خرید دولتی شرکت‌های مذکور به معنای ممنوع شدن فروش محصولات آن‌ها در چین نیست و تنها اورگان‌های دولتی نمی‌توانند از محصولات کمپانی‌های یاد شده خریداری کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *