به زودی اندروید 5.1 برای نکسوس‌ها در دسترس قرار خواهد گرفت!

aosp-lollipop

چند هفته پیش شایعه شده بود که اندروید 5.1 آب‌نبات چوبی احتمالا در ماه مارس خواهد آمد و در حال حاضر به نظر می‌رسد این شایعه به حقیقت رسیده است، زیرا Artem Russakovskii یکی از بنیانگذاران سایت Android Police طی پست جدیدش در این سایت نوشته است بروزرسانی در این هفته برای دستگاه‌های نکسوس در دسترس قرار می‌گیرد.

همچنین Artem Russakovskii بیان کرده نسل دوم نکسوس 7 نخستین دستگاه‌های نکسوس هستند که این بروزرسانی را دریافت می‌کنند. البته شایان ذکر است که سایت Android Police سابقه خوبی در به حقیقت رسیدن اخبار شایعه وارش دارد و قبل از این‌که اطلاعیه رسمی اعلام شودُ این سایت خبر را به صورت شایعه منتشر می‌کند.

متاسفانه ویژگی‌های اندروید 5.1 مشخص نشده اما انتظار می‌رود مسائلی همچون بهبود عمر باتری دستگاه‌ها، مشکلات وای فای، اعلان‌ها در گوشی و رفع کنترل‌های صدای گوگل شامل این بروزسانی شود. علاوه بر این Russakovskii ادعا می‌کند گوگل با این بروزرسانی مشکلات طول عمر باتری‌ها را بهبود بخشید و دلیل این‌که چرا این بهبودی زودتر انجام نگرفت را مشخص می‌کند.

در هرصورت باید این خبر را جز شایعات محسوب کرد و تا زمانی که به طور رسمی تایید نشود، نمی‌توان به آن اکتفا نمود، البته همانطور که گفته شد احتمال حقیقت داشتن خبر بسیار بالا بوده زیرا سابقه Android Police در این رابطه درخشان است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *