بازی Uncharted 4 با نرخ 30 فریم بر روی PS4 اجرا می‌شود!

1

مجله بریتانیایی Play موفق شد عنوان ماجراجویی آینده انحصاری PS4 یعنی Uncharted 4: A Thief’s End را که برای طرفدارانش بسیار مورد انتظار است، بازی کرده و اطلاعاتی از آن را منتشر کند. به گفته این مجله، بازی Uncharted 4: A Thief’s End با کیفیت 1080p و با نرخ 30 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و بسیاری انتظار داشتند این عنوان با نرخ 60 فریم اجرا گردد.

اخیرا کارگردان این بازی اعلام کرد کیفیت بازی جدیدش در دموی رویداد پلی استیشن 1080p/30fps بوده است. وی در آن زمان بیان کرد:

ما در واقع به نرخ فریم بالاتر از 30 دست یافتیم اما در نسخه دمو برروی 30 قفل کرده بودیم. ما قصد داریم هرکاری را انجام دهیم تا یک بازی مورد اطمینانی را ارائه کنیم. ما اگر بخواهیم برای بدست آوردن نرخ 60 فریم چیزی را که در تجربه بازیکنان تاثیر بسزایی دارد از دست دهیم، به عنوان سازنده بازی می‌گویم: خب در این صورت دوست داریم بیش از 60 فریم در ثانیه را تجربه کنیم!

حال مجله انگلیسی Play  پس از تجربه بازی Uncharted 4: A Thief’s End گفته است که احتمالا این عنوان در زمان انتشار کیفیت 1080p/30fps خواهد داشت. مجله مذکور اظهار داشت:

ناتی داگ در زمان نخستین اعلام Uncharted 4: A Thief’s End تریلری با نرخ 60 فریم منتشر کرد. آن‌ها در زمان توسعه The Last of Us برای PS4 نیز تلاش کردند تا فریم ریت 60fps را بدست آورند. اگر چه این استودیو گفته است هدفشان نرخ فریم 60 برای Uncharted 4 است اما احتمال قفل شدن فریم ریت بازی برروی 30 در نسخه نهایی وجود دارد. این بازی یک عنوان تیراندازی، مبارزه‌ای و آرکید مسابقه‌ای نیست و آسیب بسیاری خواهد دید. شاید ما در بازیهای Second Son یا Tomb Raider فریم ریت را باز شده مشاهده کردیم اما امیدواربم در بازی Uncharted 4: A Thief’s End برای قفل شدن برروی نرخ فریم 30 آپشنی وجود داشته باشد.

عنوان اکشن ، ماجراجویی Uncharted 4: A Thief’s End در حال حاضر توسط استودیو موفق ناتی داگ در دست توسعه است و از آن‌جایی که این استودیو سابقه درخشانی در ساخت بازی دارد، قطعا برای رسیدن به نرخ فریم 60 تلاش بسیاری خواهد کرد، اما متاسفانه در حال حاضر نتوانستند چنین نرخ فریمی را بدست آورند.

بنابراین باید منتظر عرضه نسخه نهایی بود تا مشخص شود در نهایت این بازی با چه کیفیتی برروی PS4 اجرا می‌گردد و آیا استودیو ناتی داگ توانسته موفق شود یا خیر.

این بازی در اواخر سال 2013 رونمایی شد و برای انتشار بوسیله شرکت سونی در اواخر امسال به طور انحصاری برروی کنسول نسل هشتمی PS4 برنامه ریزی شده است.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *