احتمال استفاده سامسونگ از پردازنده‌های مدیاتک در آینده!

1

زمانی که سامسونگ از تلفن‌هوشمند گلکسی اس 6 رونمایی کرد و مشخص شد این شرکت از پردازنده کوالکام بهره نبرده و از پردازنده شرکت Exynos استفاده نمود، شایعات به بیرون درزه کرده در این رابطه به حقیقت رسیدند.

با این حساب یعنی سامسونگ از پردازنده Exynos در تلفن های‌ هوشمند آینده خود استفاده خواهد کرد؟ اما به نظر می‌رسد پاسخ این سوال خیر است زیرا براساس شایعات اخیر سامسونگ در حال مذاکره با شرکت مدیاتک بوده تا از پردازنده‌های این کمپانی بهره ببرد.

ما تاکنون شاهد پردازنده‌های مدیاتک در تلفن‌های‌ هوشمند HTC و سونی بودیم اما سامسونگ خیر! بنابراین اگر چنین شایعه‌ای حقیقت داشته باشد قطعا در تلفن‌های‌ هوشمند سامسونگ نیز شاهد استفاده از این پردازنده خواهیم بود. البته ممکن است این شرکت کره‌ای در تلفن‌های‌ هوشمند پایین رده خود ازجمله گوشی‌های تایزنی از پردازنده مدیاتک استفاده نماید. همچنین گفته می‌شود شاید سامسونگ در تلویزیون‌های‌ هوشمند میان رده خود نیز از پردازنده مدیاتک بهره گیرد.

از آن‌جایی که پردازنده‌های مدیاتک از صفحه نمایشی با نرخ رفرش 120 هرتزی و ویدئوهایی با کیفیت 4K پشتیبانی می‌کند چنین شایعاتی دور از انتظار نیستند. در هرصورت باید این خبر را جز شایعات محسوب نمود تا شاهد اخبار رسمی در این زمینه باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *