بالاخره عمر اینترنت اکسپلورر هم به پایان رسید!

IE-Internet-Explorer

اینترنت اکسپلورر همچنان بیشترین سهم را از بازار مرورگرها دارد اما بدون شک مرورگرهایی همچون فایرفاکس و کروم به مراتب سرعت بیشتری را در بارگذاری صفحات ارایه می‌دهند و امکانات آنها قابل مقایسه با اینترنت اکسپلورر هم نیست. کاملا واضح است که این سهم بالای اینترنت اکسپلورر ناشی از قرار گرفتن آن به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز توسط غولی ردموندی با نام مایکروسافت است. اما به راستی تا چه زمانی می‌تواند این سهم بالا را حفظ کند؟ با این اوضاع اصلا بعید نیست که خود مایکروسافت هم بداند که مرورگرش بهترین نیست و تنها به دلیل وجود در ویندوز است که به حیاتش ادامه می‌دهد.

بعد از معرفی ویندوز 10 و مرورگری به نام اسپارتان، خود اینترنت اکسپلورر نیز فهمید که دیگر دورانش به آخر رسیده است. امروز خود مایکروسافت رسما اعلام کرد که قصد کنار گذاشتن اینترنت اکسپلورر را دارد و می‌خواهد اسپارتان را وارد میدان کند. البته آنطور که فکرش را می‌کنید اینترنت اکسپلورر به تاریخ نمی‌پیوندد و تنها دیگر در بطن ماجرا نخواهد بود. مایکروسافت در این باره می‌گوید:

ما در حال کار بر روی مرورگری جدید هستیم که هنوز نام برند آن مشخص نیست اما همه آن را با نام پروژه اسپارتان می‌شناسند. در این بین اینترنت اکسپلورر نیز همچنان به کار خود ادامه خواهد داد اما ما نیز در حال توسعه مرورگری هستیم که بتواند جایگزینی مناسب برای اینترنت اکسپلورر باشد.

پیش‌تر خبرهای جالبی را در رابطه با اسپارتان منتشر کرده بودیم و با این صحبت‌های مایکروسافت کاملا مشخص می‌شود که اینترنت اکسپلورر در حال کشیدن نفس‌های آخرش هست! اما آیا اسپارتان می‌تواند رقیبی جدی برای کروم یا فایرفاکس باشد؟ نظر شما در این باره چیست؟

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *