گوگل و مذاکره جهت رومینگ بین المللی رایگان برای گوشی‌های اندرویدی

2

شرکت گوگل همیشه به دنبال راه‌هایی بود تا مصرف کنندگان محصولاتش را افزایش دهد. این کمپانی در مذاکره‌ای با شرکت Hutchinson Whampoa درصدد این است تا هزینه‌های رومینگ بین المللی را برای گوشی‌های اندرویدی رایگان کند.

این کمپانی تمایل دارد تا در بازار تلفن‌همراه امریکای شمالی با ایجاد معاملاتی بین شبکه خود و سایر شبکه‌ها خدمات بهتری ارائه دهد و گزینه‌های باصرفه‌تری را پیش روی کاربران اندرویدیش قرار دهد.

هدف آن است که نرخ یکنواختی برای تماس، پیامک و اینترنت بدون هزینه جابجایی بوجود آید. این ایده بیشتر در کشورهایی که اپراتورهای مخابراتی در آن با ارائه معاملات یارانه‌ای گوشی‌های هوشمند، بازار تلفن همراه را کنترل می‌کنند، اجرا می‌شود.

مهمترین خصوصیت این طرح آن است که کاربران اندرویدی هیچ هزینه‌ای برای رومینگ بین المللی پرداخت نمی‌کنند. قطعا این پروژه از امریکای شمالی و شهروندان این منطقه آغاز می‌شود و کم کم به وسیله اپراتورهای پیشتاز به کشورهای دیگر راه پیدا خواهد کرد.

گوگل درحال حاضر با Google Voice خود توانسته کاربران بسیاری رو مجذوب خود کند و حال با رومینگ بین المللی رایگان کاربران بیشتری برای استفاده از سیستم عامل اندروید تمایل پیدا می‌کنند. این امر قطعا برای سایر سیستم‌عامل‌ها ضرر بزرگی محسوب می‌شود و گوگل را با سود بسیاری رو به رو خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *