نمودار قیمت اچ‌تی‌سی دیزایر 616 تا تیر 94

HTC-Desire-616-Price-Chart

میان اسمارت‌ فون‌های ساخت کمپانی تایوانی HTC کمتر شاهد مدل‌های خوش قیمت هستیم اما دیزایر 616 یک استثنا به حساب می‌آید چرا که با تمامی قابلیت‌های خوب خود با قیمتی بسیار مناسب و رقابتی وارد بازار شده و قصدش هدف قرار دادن میانه بازار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا نگاهی به روند تغییرات قیمتی این مدل بیندازیم.

اچ‌تی‌سی دیزایر 616 برای نخستین بار در اواسط مرداد ماه سال 93 با قیمتی در حدود 800 هزار تومان وارد بازار کشور شد. بر خلاف گذشته چنین قیمتی برای محصولی که پردازنده 8 هسته‌ای و نمایشگر HD داشت، چندان بالا هم نبود؛ اما مطابق روند تغییرات اکثر اسمارت فون‌های امروزی، این مدل نیز پس از گذشت کمتر از 20 روز از ورودش به بازار چیزی در حدود 150 هزار تومان از قیمتش کاسته شد. معمولا کمتر پیش می‌آید که شاهد افزایش دوباره قیمت مدلی میان رده باشیم اما دیزایر 616 باز هم یک استثنا بود (!) چرا که در اواخر تابستان با افزایش قیمت رو به رو شد تا جایی که قیمتش با نخستین لحظه‌ ورود به بازار برابری می‌کرد و این یعنی آخرین روزهای گرم تابستان برای داشتن یک دیزایر 616 دو سیم کارته، می‌بایست در حدود 750 هزار تومان را پرداخت می‌کردید! بعد از این افت و خیز خارج از روال معمول، باز هم شاهد کاهش قیمت این مدل بودیم تا جایی که اکنون در تیر ماه 94 می‌توانید اچ‌تی‌سی دیزایر 616 را با قیمتی در حدود 500 هزار تومان از بازار بخرید.

نظر شما در رابطه با نمودار قیمت دیزایر 616 چیست؟ آیا این مدل باز هم با افت قیمت مواجه خواهد شد یا اینکه همچنان روند نزولی قیمتش را حفظ می‌کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *