سامسونگ در سه ماهه نخست 2015 بازار تلفن‌های‌ هوشمند را تصاحب کرد

3

در ماه‌های اخیر گفته می‌شد سامسونگ نمی‌تواند دیگر به موفقیت سابقش برسد، زیرا منتقدان معتقد بودند رقبای چینی همچون شیائومی از یک طرف و اپل یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان تلفن‌ هوشمند از سوی دیگر مانع این امر می‌شوند.

همچنین در بازار ایالات متحده نیز ال‌جی سهم بازارش از 1درصد به 8 درصد افزایش یافت و رقیبی برای سامسونگ شد. اما به نظر می‌رسد سامسونگ در حال رسیدن به دوران شکوهش است زیرا به تازگی طبق تحقیقات TrendForce این کمپانی کره‌ای در سه ماهه نخست سال جاری بیش از دیگر رقبا بازار تلفن‌های‌ هوشمند را تصاحب نمود و سهمی 27.8 درصدی داشته است.

براساس تحقیقات TrendForce شرکت اپل در رتبه دوم قرار دارد و میزان تصاحبش 19.9 درصد است. همچنین شرکت‌های هوآوی و ال‌جی در رتبه‌های 3 و 4 با میزان تصاحب 7.0 و 6.2 درصد جای گرفتند.

لنوو هم با 6.0 درصد در جایگاه 5 قرار گرفته و باقی برندها نیز توانستند درمجموع 33 درصد این بازار را از آن خود کنند. سامسونگ و اپل در سال 2014 رقابت سختی را داشتند که عرضه آیفون 6 موجب شد سامسونگ از اپل شکست بخورد..

اما امسال با عرضه دو پرچم‌دار گلکسی اس 6 و اس 6 اج (S6 Edge ) سامسونگ موفق شد به شکوه سابقش دست یابد و اپل را کنار زند. یکی از نکات جالب تقاضای بالای گلکسی اس 6 اج نسبت به اس 6 بوده و این نشان می‌دهد مردم به تلفن‌های‌ هوشمند جدید و جالب علاقه‌مند هستند.

شما می‌توانید در ادامه جدول آماری تهیه شده توسط TrendForce را مشاهده کنید:

552569001429174409

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *