بیش از 100 میلیون دستگاه اپل دیگر قادر به استفاده از یوتیوب نیستند!

youtube

بیش از 100 میلیون آیفون و آیپد اپل دیگر قادر به استفاده از یوتیوب نیستند! این موضوع مربوط به بروز‌رسانی API یوتیوب از نسخه 2 به نسخه 3 توسط گوگل است. هر آیفون، آیپد و یا حتی آی پاد لمسی که نتواند به IOS 7 به روز شود، تحت تاثیر قرارخواهد گرفت. طرفداران یوتیوب در حال استفاده از مدل‌های قدیمی‌تر می‌توانند از نسخه موبایل یوتیوب در دسترس توسط سافاری استفاده کنند.

این حرکت گوگل نسبت به تغییر API آشوبی در برنامه‌های شخص ثالث همچون یوتیوب بوجود آورده ‌است. برنامه‌هایی مانند MetroTube و myTube در حال به روز‌رسانی به منظور حمایت از API‌ های جدید هستند. بدون این به روزرسانی، هیچ کدام از این برنامه‌ها کار نخواهند کرد. کسانی که از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی استفاده می‌کنند تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند چرا که گوگل برنامه یوتیوب را که در فروشگاه Google Play موجود است، به روز رسانی کرده.

آیکون یوتیوب در iOS 6 بتا4 قرار دارد در حالیکه  قرارداد مجوز اپل با گوگل منقضی شده ‌است پس افرادی که از آن استفاده می‌کنند، عملا به یوتیوب دسترسی نخواهند داشت. این برنامه در حال حاضر تنها بر روی دستگاه‌های در حال اجرا با iOS 7 یا بالاتر کار می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *