مشخصات احتمالی سرفیس‌ پرو 4 از طراحی بدون فن این مدل خبر می‌دهد!

1

هر ساله مایکروسافت نسخه جدیدی را از سری سرفیس پرو خود روانه بازار می‌کند. امسال نیز قبل از این‌که اخباری رسمی از سرفیس‌پرو 4 (Surface Pro 4 ) منتشر شود، شاهد انتشار جزئیات غیررسمی درباره آن هستیم.

هیچ‌کس انتظار ندارد تا زمانی که ویندوز 10 عرضه نشده مایکروسافت سرفیس‌پرو 4 را معرفی کند. در حقیقت باتوجه به مشخصات این دستگاه جانشینی خوب برای سرفیس پرو 3 خواهد بود.

این مشخصات احتمالی را سایت تکنولوژی چینی به نام 36kr منتشر کرده است. البته باید ذکر کرد که منابع و نویسندگان این سایت در اکثر اوقات اخبار شایعه‌وارشان به حقیقت تبدیل می‌شود،بنابراین می‌توان به آن اعتماد داشت.

مشخصات منتشر شده به شرح زیر است:

  • پردازنده نسل پنجم Broadwell اینتل
  • طراحی بدون فن اما با سوراخ‌هایی کوچک برای خروج گرما
  • بدون هیچ سروصدا
  • نازک‌تر از سرفیس پرو 3
  • صفحه‌نمایش 12 اینچی
  • فونت جدید در ویندوز 10 زیبایی بسیاری به این تبلت می‌دهد
  • میزان رزولوشن با سرفیس‌پرو 3 برابر است
  • قاب صفحه‌نمایش، پورت‌ها، باتری، کیک استند همگی تقریبا با سرفیس‌پرو 3 یکسان است

یکی از جذابیت‌های مشخصات شایعه‌وار، وجود اطلاعاتی بیش از مشخصات واقعی است که انتظار می‌رود برای سرفیس‌ پرو 4 نیز همین موضوع حکایت داشته باشد. طراحی سرفیس‌پرو 3 دارای نواقصی است و مایکروسافت باید آن‌ها را در نسخه 4 رفع نماید.

اگر مایکروسافت پردازنده نسل پنجم برادول اینتل را در این تبلت به کار گیرد، موجب عملکرد فوق العاده سرفیس‌ پرو 4 خواهد شد. در حال‌ حاضر از پردازنده‌هایی که می‌توانند این پردازنده را به چالش بکشند، می‌توان به اینتل اتم و اینتل Core Ms اشاره نمود.

از آن‌جایی که گفته شد شاهد نمایشگر 12 اینچی در این مدل خواهیم بود، بعید به نظر می‌رسد مایکروسافت رزولوشنی بیشتر از سرفیس‌ پرو 3 در سرفیس‌ پرو 4 قرار دهد، زیرا این تبلت در حال‌حاضر از رزولوشن 2K پشتیبانی می‌کند و نیازی نیست در این قسمت با بروزرسانی رو به رو باشیم.

در هر صورت اطلاعات منتشر شده خیلی بیش از حد انتظار نیستند و احتمالا آن‌ها را در سرفیس‌ پرو 4 خواهیم دید، اما برای کسب اطلاعات دقیق‌تر باید تا ماه‌های آینده به انتظار ادامه دهیم.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *