ال‌جی خبر از فروش 15.4 میلیون تلفن هوشمند برای سه ماهه نخست سال جاری داد

6

حسابداران شرکت ال‌جی همچون باقی شرکت‌ها مشغول بررسی میزان سود بدست آمده در سه ماهه نخست سال جاری بودند که حال گزارشی از این سود منتشر شده است. طبق گزارش در مجموع عملکرد ال‌جی ثابت بوده و رشدی نداشته اما بالاترین درآمد را نسبت به سال‌های اخیر در بخش بازار اندرویدی خود داشته است.

میزان فروش تلفن‌های‌ هوشمند به 3.27 میلیارد دلار رسیده که 5 درصد با افزایش رو به رو بوده است. درباره تعداد فروش نیز شاهد رشد 26 درصدی و فروش 15.4 میلیون دستگاهی تلفن‌های‌ هوشمند این کمپانی هستیم.

ال جی دارای رشد 66 درصدی میزان فروش در امریکای شمالی بوده و این در حالی است که در میهن خود با رشد 57 درصدی برای نیمه چهارم سال 2014 که تاحد بسیاری مدیون جی فلکس 2 بوده، رو به رو شده است. با این حال سال به سال فروش کلی این شرکت کره‌ای کاهش 25 درصدی پیدا می‌کند.

البته برای سه‌ماهه آتی این شرکت امیدوار است سود خوبی را با جی 4 (G4) و برخی محصولات جدیدش نصیب خود کند. این شرکت در نظر دارد تا در سه ماهه آینده رقابت شدیدی را با رقبایش داشته باشد.

در همین بین بخش سرگرمی ال‌جی شاهد درآمد 4.03 میلیارد دلاری بوده که 5 درصد کاهش سالیانه داشته و 18 درصد کاهش فصلی. همچنین در بخش لوازم خانگی نیز این کمپانی سود ناخالص 208 میلیون دلاری را کسب کرد که نشان از موثر بودن این بخش برای کمپانی دارد.

جدای از این‌ها بخش سرگرمی و مهندسی الکتریکی خودرویی که از ژوئن 2013 توسط ال‌جی تاسیس شد، در این سه ماهه موجب ضرر 2.18 میلیون دلاری برای ال جی شد اما این کمپانی قصد دارد این بخش را گسترش داده تا از ضرردهی دور شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *