آموزش روت کردن دستگاه‌های اندرویدی تنها با یک کلیک!

Root Android Devices (3)

اگر از کاربران اندروید باشید، احتمالا برای یک بار هم که شده واژه “روت” را شنیده‌اید! روت دقیقا معادل عمل جیلبرک در سیستم عامل IOS است. به بیانی دیگر با روت کردن دستگاه اندرویدی خود، قفل سیستم عامل را باز می‌کنید و پس از آن می‌توانید به راحتی هر برنامه‌ای را بر روی دستگاه خود نصب کنید، فریمور گوشی خود را تغییر دهید، به صورت دستی دستگاه را آپدیت کنید، اقدام به اورکلاک کردن CPU کنید و خلاصه هر عمل غیر ممکنی را ممکن کنید.

حال که با روت کردن و مزایای آن آشنا شدید، بد نیست بدانید که راه‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد و امروز قصد داریم یکی از آسان‌ترین‌ روش‌های روت کردن را برای‌تان بازگو کنیم، پس با زاناتک همراه شوید.

برای روت کردن دستگاه‌های اندرویدی‌ ما از برنامه Kingo Android Root استفاده می‌کنیم. این برنامه بر روی ویندوز نصب می‌شود و با اتصال دستگاه اندرویدی از طریق کابل USB به کامپیوتر و تنها با یک کلیک ساده، عمل روت را انجام می‌دهد. البته قبل از آنکه دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید، می‌بایست گزینه USB DeBugging را از بخش تنظیمات دستگاه فعال کنید. یافتن این گزینه و فعال کردن آن در هر نسخه از سیستم عامل اندروید با دیگری کمی متفاوت است که در زیر به صورت کامل شما را تا رسیدن به این گزینه یاری خواهیم کرد:

دانلود برنامه Kingo Android Root با حجم 18 مگابایت

  • برای اندروید نسخه 4 و 4.1 مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings ⇒ Developer Options ⇒ USB debugging (البته ممکن است نیاز به تغییر گزینه‌های بخش Developer Options داشته باشید)

  • برای اندروید نسخه 4.2 مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings ⇒ About Phone ⇒ Developer Options ⇒ USB debugging

  • برای اندروید نسخه 4.3 و بالاتر مسیر زیر را دنبال کنید: (برای برخی مدل‌های مجهز به نسخه 4.2 نیز می‌بایست از این مسیر استفاده کنید)

ابتدا وارد Settings شوید و سپس گزینه About Phone را برگزینید. به پایین اسکرول کرده و بر روی بخشی که Build Number نام گذاری شده چندین بار پشت سر هم ضربه بزنید تا در نهایت پیغامی مبنی بر فعال شدن بخش Developer Options نمایان شود. سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings ⇒ About Phone ⇒ Developer Options ⇒ USB debugging

پس از آنکه تیک گزینه USB debugging را زدید، برنامه Kingo Android Root را اجرا کنید و دستگاه اندرویدی مورد نظرتان را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. پس از لحظه‌ای کوتاه، اتصال دستگاه به کامپیوتر تایید می‌شود و ممکن است بر روی دستگاه اندرویدی خود شاهد پیغامی حاوی متن “Allow USB debugging” باشید که در این صورت می‌بایست گزینه Always allow from this computer را بزنید.

Root Android Devices (1)

حالا کافی است که در برنامه مورد نظر گزینه Root را انتخاب کنید و منتظر بمانید. پس از مدت زمانی کوتاه (حدودا دو دقیقه) دستگاه اندرویدی شما دوباره راه اندازی می‌شود، کار تمام است! حالا می‌توانید از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید.

Root Android Devices (2)

با همه این‌ها اگر می‌خواهید دستگاه خود را به حالت اول بازگردانید، کافی است تمام مراحل فوق را تکرار کنید با این تفاوت که در مرحله آخر گزینه Remove Root را انتخاب می‌کنید!

این روش توسط ما تست شده و برای تمامی دستگاه‌های اندرویدی نیز جوابگوست اما عواقب احتمالی به عهده خودتان خواهد بود.

مطالب مرتبط

4 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *