با فروش هر آیفون اپل، 20 دلار به جیب سونی می‌رود!

apples-appalling-iphone-6-camera-design-compromise

احتمالا بسیاری از افراد نمی‌دانند که حسگر دوربین موجود در آیفون‌‌های اپل توسط سونی ساخته شده‌ است. با اینکه نرم‌افزار، الگوریتم و دیگر اجزای این محصولات خاصساخته سونی نیست، اما این  شرکت ژاپنی نقشی حیاتی در ساخت آیفون‌های اپل دارد. به همین  دلیل  حتی اگر میزان فروش گوشی‌های هوشمند سونی بالا نباشد، این شرکت به فروش آیفون‌های اپل علاقه‌مند است چرا که می‌توانید از این طریق سودی را به جیب زند.

همانطور که ممکن است تا‌به‌حال شنیده باشید، اپل در سه ماهه گذشته 61.2 میلیون دلار درآمد داشته که مسلما سونی نیز سود زیادی را از این طریق به دست آورده است به طوری که این شرکت ژاپنی به تازگی برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری 375 میلیون‌دلاری در تجارت سنسور دارد, که  بالای 900 میلیون‌ دلار سود طی یک سال به دست می‌آورد.

پیش از این تنها یک سنسور از سونی در دوربین اصلی استفاده می‌شد، اما با افزایش روند عکاسی سلفی، تقاضای  کاربران به دوربین‌های سلفی  با کیفیت بالاتر بیشتر شده و بالطبع درآمد سونی از تولید دوربین نیز افزایش یافته‌ است. اگرچه سونی افشا نکرده که چقدر از اپل در هر سفارش در یافت می‌کند اما تحلیلگران تخمین زده‌اند  با ساخت هر آیفون اپل، سونی 20 دلار به جیب می‌زند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *