ال‌جی جی 4 به فناوری شارژ سریع 2.0 کوالکام مجهز نیست!

LG G4 Official (2)
فناوری شارژ سریع یکی از پرطرفدارترین ویژگی‌های چیپست اسنپدراگون است. این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد درعرض کمتر از یک دقیقه گوشی هوشمندشان را به برق وصل کنند و چند ساعت شارژ اضافی دریافت کنند.
شرکت کوالکام سازنده چیپست‌های اسنپدراگون 808 اظهار داشته که فناوری شارژ سریع 2.0 به طور پیش‌فرض در این چیپست فعال است. بنابراین همانطور که می‌دانید ال‌جی در پرچمدار خود از چیپست‌های اسنپدراگون 808 استفاده کرده‌است و قطعا فناوری شارژسریع نیز در این گوشی وجود دارد.
اما گوشی ال‌جی جی 4 شما دارای این فناوری نیست! خب تعجب نکنید! با اینکه امکان شارژسریع در اسنپدراگون قرار دارد ولی شرکت‌های سازنده دستگاه‌ها آزادی عمل دارند تا این فناوری را بدون نیاز به توضیح و به هر دلیلی در محصول خود غیر فعال کنند.
ال‌جی نیز در جی 4 امکان شارژ سریع را غیرفعال کرده است. نگران نباشید! چراکه می‌توانید ازشارژ معمولی گوشی‌تان استفاده کنید. بنابراین برای شارژ کردن باتری خالی 3000 میلی‌آمپری جی 4  به 127 دقیقه زمان نیاز دارید.
البته این اولین باری نیست که ال‌جی دست به چنین کاری می‌زند، اگر یادتان باشد در گوشی جی 2 فلکس هم خروجی صوتی فراگیر را تعبیه نکرده‌ بود، شاید دلیل ال‌جی نبود اسپیکر درقسمت جلوی گوشی بود.
برخلاف ال‌جی, اچ‌تی‌سی در پرچمدار خود یعنی وان ام 9 از هردو فناوری شارژ سریع و اسپیکرهایی باصدای فراگیر استفاده‌ کرده‌ است.
احتمالا ال‌جی در محصولات آینده‌ خود دیدگاهش را نسبت به تکنولوژی‌های موجود تغییرخواهدداد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *