تراشه‌ S1 اپل‌ واچ ساخت سامسونگ است

اپل‌ در ساعت‌ هوشمند خود از تراشه‌ای به نام اپل S1 استفاده کرده‌ است. در واقع در این تراشه کوچکِ 5.2 *6.2 میلی‌متری، مجموعه‌ای شگفت انگیز با ویژگی‌های خاصی جای گرفته!
بسیاری از افراد در حال تلاش برای کشف جزئیات تراشه‌ S1 هستند. طبق این تجزیه‌ و تحلیل‌ها جزئیاتی از این تراشه مثل استفاده از یک پردازنده ARM آشکار شده‌ است.

تراشه‌ S1 اپل، قبلا توسط سامسونگ در یک فرآیند 28 نانومتری تولید شده‌ است. بسیاری از چیپ‌ست‌های استفاده شده در تلفن‌همراه دریک فرایند 20 نانومتری ساخته ‌شده‌اند ولی سامسونگ اخیرا از یک چیپست 14 نانومتری در آخرین اگزینوس خود بهره گرفته است و جای تعجب است که چرا اپل از این تراشه در اپل‌ واچ استفاده نکرده‌ در حالی که این چیپ‌ست می‌توانست بروی عملکرد باتری تاثیر به‌سزایی داشته‌ باشد.
اپل همواره با تلاش و نوآوری‌های خود اجزای محصولاتش را می‌سازد و این سامسونگ است که باکپی‌برداری از نقشه‌های اپل محصولات خود را روانه بازار می‌کند ولی این‌بار تراشه S1 اپل توسط سامسونگ ساخته شده است. البته هنوز جزئیات کامل این تراشه آشکار نشده‌ و چیزی که تاکنون روشن است، تراشه S1 به همراه یک پردازنده ARM، رم 512مگابایتی، پردازنده‌گرافیکی PowerVR SGX543، ماکسیمم کنترل صوتی، آمپلی‌فایر و کنترل لمسی ADI AD7149 ایجاد شده‌ است و همچنین از Wi-Fi، NFC و کنترل تقویت‌کننده سیگنال، در میان بسیاری از قطعات دیگر سود برده است.

تراشه S1 با دقت در یک بسته‌ واحد مهروموم شده به چشم می‌خورد، اما تماشای شش سنسور محور در قسمت بیرونی سمت چپ کمی عجیب است.
نکته قابل توجه در اینجا این است که تمام آن دسته از اجزا درچنین تراشه‌ کوچکی جای گرفته. براساس بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد که باتری استفاده شده کمی ضعیف است اما امیدواریم که اپل سحر  و جادوی خود را در این زمینه به‌ کاربرده‌ باشد!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *