انتظار فروش بیشتر اپل واچ نسبت به اولین آیفون در نخستین سال ورود به بازار

apple_watch_apps-640x430

زمانی که اپل نخستین تلفن‌ هوشمند آیفون را عرضه کرد بسیاری در خرید آن تردید داشتند زیرا پیش از آن شاهد چنین گوشی نبودند و نمی‌دانستند عملکردش چگونه است. اما حال پس از گذشت چند سال، آیفون محبوب‌ترین تلفن‌ هوشمند دنیا به حساب می‌آید که تمامی کمپانی‌ها را به رقابت با اپل وا داشته است.

این موضوع انتظار می‌رود برای ساعت‌هوشمند اپل واچ نیز اتفاق بیفتد، زیرا از قیمت گران‌تری نسبت به سایر ساعت‌های‌ هوشمند برخوردار است. به گزارش فوربس احتمالا اپل واچ در سال اول خود فروشی بیش از نخستین آیفون خواهد داشت.

براساس نمودار Statista نخستین آیفون توانست در سال اول انتشارش، فروشی 5.4 میلیون واحدی داشته باشد و این در حالی است که میزان پیش خرید اپل واچ بیش از 2.3 میلیون واحد است.

این میزان پیش خرید نزدیک به نیمی از میزان فروش آیفون اول در سال نخست انتشارش است. آقای Gene Munster یکی از تحلیلگران این صنعت پیش‌بینی کرده امسال میزان فروش اپل واچ به خصوص در فصل تعطیلات سیر صعودی داشته و این یعنی سال آینده میزان فروش این ساعت زیبا از آیفون اول پیشی خواهد گرفت.

J.P. Morgan یکی دیگر از تحلیلگران معتقد است که اپل موفق خواهد شد تنها در سال جاری بیش از 26 میلیون واحد از ساعت هوشمندش را به فروش برساند که چندین برابر آیفون اول خواهد بود.

حال باید تنها منتظر ماند تا مشخص شود آیا ساعت‌ هوشمند اپل می‌تواند در سال اول انتشارش رکورد نخستین آیفون را بشکند یا خیر.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *