نخستین درایو SSD شش ترابایتی دنیا در ماه جولای عرضه می‌شود

6tb-ssd-fixstars

گاهی اوقات پیش می‌آید که نیازمند سرعت بیشتری در دستگاه‌های خود هستیم به همین دلیل نیاز به درایوهای SSD یا همان درایو حالت جامد پیدا می‌کنیم. اکثر لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها با این‌که دارای هارد درایوهای چند ترابایتی هستند اما این میزان ظرفیت گاهی اوقات برایشان ناکافی است از طرفی سرعت SSD  را هم ندارند.

در این بین کسانی‌که به دنبال درایوهای SSD هستند و نمی‌توانند گزینه‌هایی با فضای ذخیره سازی بالا پیدا کنند، بهتر است تا ماه جولای صبر نمایند زیرا براساس گزارشات جدید درایوهای SSD شش ترابایتی در ماه جولای از راه می‌رسند.

قطعا درایوهای SSD از قیمت گرانی برخوردارند اما درایوهای SSD شرکت ژاپنی Fixstars که قرار است یکی از آن‌ها با ظرفیت 6 ترابایتی در ماه جولای عرضه شود از قیمت مناسبی برخوردار است. شرکت Fixstars قرار است سه مدل درایو SSD با ابعاد 2.5 اینچی را در سال جاری عرضه کند.

این مدل‌ها 1000M, 3000M و 6000M نام داشته که مدل‌های 1000M, 3000M به ترتیب ظرفیتی 3 و 1 ترابایتی داشته و رابطی با سرعت 6 گیگابیت برثانیه‌ای و حافظه فلش 19 نانومتری دارند.

اما مدل 6000M از ظرفیت 6 ترابایتی برخوردار است و حافظه فلشی 15 نانومتری دارد. سرعت انتقال داده این مدل‌ها انتظار می‌رود 520 مگابیت برثانیه بوده و سرعت خواندن نیز 540 مگابیت برثانیه باشد.

شرکت Fixstars تنها قیمت مدل 1000M را که 820 بوده اعلام کرده و بدیهی است که قیمت مدل‌های بالاتر بیشتر خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *