مایکروسافت رسما ویندوز 10 موبایل را جایگزین ویندوزفون کرد

1

شرکت مایکروسافت به تازگی هفت SKU مختلف ویندوز 10 را اعلام کرد. یکی از این SKU جایگزینی نام ویندوز 10 موبایل به جای ویندوزفون است. این دومین باری است که مایکروسافت برای سیستم عامل تلفن همراه خود از نام ویندوز موبایل استفاده می‌کند و پیش از این قبل از انتشار ویندوزفون 7 در نوامبر 2010 بود که از نام ویندوز موبایل استفاده نمود.

سیستم عامل ویندوز 10 موبایل تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های جدید تا صفحه نمایش 8 اینچی را پشتیبانی می‌کند. این سیستم عامل همچنین شامل ویژگی Continuum یا همان پیوسته شدن است که شما می‌توانید با این ویژگی صفحه کلید، ماوس و صفحه نمایش بزرگ‌تر را به تلفن هوشمند خود متصل کرده و آن را به یک PC تبدیل نمایید.

همچنین یک نسخه‌ای از ویندوز 10 موبایل وجود خواهد داشت که برای کسب و کار بوده و گواهی سیستم عاملی برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های کوچک محسوب می‌شود.

این سیستم عامل همچنین شامل ویژگی‌های امنیتی و نوآورانه نیز خواهد شد. مایکروسافت درباره سیستم عامل ویندوز 10 موبایل می‌گوید:

سیستم عامل ویندوز 10 موبایل به کاربرانش بهترین تجربه کاربری با تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های کوچک را ارائه می‌دهد. این سیستم عامل دارای همان برنامه‌های جدید ویندوز جهانی یعنی Windows 10 Home یا همان ویندوز 10 اصلی است. همچنین نسخه جدید شامل بهینه‌تر شدن نسخه لمسی Office خواهد بود.ویندوز 10 موبایل جدای از این‌ها به مشتریانی که از دستگاه‌های شخصی خود در محل کار استفاده می‌کنند بهره‌وری بزرگی در امنیت و مدیریت ارائه خواهد داد. علاوه بر این ویندوز 10 موبایل ویژگی Continuum را به برخی از دستگاه‌های جدید می‌افزاید که آنها را با افزودن صفحه نمایش بزرگ‌تر به یک PC تبدیل می‌کند.

مایکروسافت  خبر از انتشار ویندوز 10 در تابستان امسال داده اما ما انتظار داریم ویندوز 10 موبایل در پاییز امسال منتشر گردد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *