سامسونگ پلتفرم اینترنت اشیاء Artik را معرفی کرد

50

سامسونگ اخیرا گزارش کرد که چیزهایی بزرگی برای اعلام درباره اینترنت اشیاء دارد. در هیمن راستا چند روز پیش این کمپانی از اینترنت اشیاء Artik رونمایی کرد که کار را برای توسعه دهندگان جهت ارائه راهکاری‌های بهتر راحت‌تر می‌کند.

این کمپانی سه ماژول اینترنت اشیاء جدید Artik 1, Artik 5 و Artik 10 را در دسترس قرار داد. ماژول Artik 1 دارای ابعاد 12 میلی متری بوده و از سنسور حرکت سنج 9 محور و بلوتوث برخوردار است.

ماژول Artik 5 از پردازنده دو هسته‌ای با فرکانس 1 گیگاهرتزی همراه با حافظه داخلی بهره می‌برد. ماژول Artik 10 به عنوان بهترین ماژول دارای حافظه 2 گیگابایتی، پردازنده هشت هسته‌ای، حافظه 16 گیگابایتی، قابلیت ارتباطی Wi-Fi و Zigbee بوده و به معنای آن است که دستگاه‌های مبتنی بر این ماژول با سایر دستگاه‌های ارتباطی متصل خواهند شد.

سامسونگ همچنین نرم افزاری برای استفاده توسط توسعه دهندگان جهت راه اندازی سریع دستگاه‌های خود تدارک دیده است. Young Sohn مدیر استراتژی سامسونگ در این زمینه اظهار داشت:

ما در حال حاضر پیشرفته‌ترین و امن‌ترین پلتفرم را برای توسعه دهندگان اینترنت اشیاء ارائه دادیم. با نفوذ سامسونگ در تولید با حجم بالای پردازنده‌های سیلیکونی پیشرفته و اکوسیستمی گسترده با ARTIK، توسعه دهندگان می‌توانند به سرعت ایده‌های بزرگ خود را به واقعیت جهت ارائه آنها در بازار اینترنت اشیاء و برنامه‌های کاربردی تبدیل کنند.

توسعه دهندگان فعال در این زمینه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این پلتفرم مراجعه کنند.

samsung-artik-620x410

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *