پایان پشتیبانی اپل از برخی مدل‌های آیفون

5

براساس یک سند داخلی مربوط به اپل، این کمپانی قصد دارد به پشتیبانی برخی مدل‌های آیفون در کانادا، ژاپن، آمریکای لاتین، آمریکای شمالی، اروپا و فروشگاه‌های رسمی اپل در همین کشورها پایان دهد.

البته طبق قوانین، اپل پشتیبانی از محصولات خود را در کالیفرنیا و ترکیه تا زمان معین شده ادامه می‌دهد. از جمله مدل‌هایی که اسامی آن در سند نامبرده ذکر شده می‌توان به iPhone 3G (China) ,Apple iPhone 3GS و Apple iPhone 3GS -China اشاره کرد.

همچنین آیفون اصلی نیز که در برخی کشورها نام منسوخ شده دارد دیگر در ایالات متحده از وضعیت خوبی برخوردار نخواهد بود. اپل در این رابطه می‌گوید:

تمامی فروشگاه‌های اپل در کانادا، اروپا، امریکای لاتین، آسیا و اقیانوسیه باید طبق اسامی موجود در لیست، آنها را منسوخ شده محسوب کنند. زمانی که به فروشگاه اپل برای این محصولات مراجعه می‌شود باید براساس اسامی لیست آنها را منسوخ شده حساب نمایید.

دارندگان آیفون‌هایی که در این لیست موجود نیستند می‌توانند برای تعمیر و یا خدمات دیگر به فروشگاه‌های رسمی اپل مراجعه نمایند. اپل به طور معمول از محصولاتش تا پنج سال پشتیبانی می‌کند.

همانطور که گفته شد در برخی کشورها اپل باید براساس قوانین تا زمان مقرر به پشتیبانی خود ادامه دهد. برای آن که از تعریف لیبل Vintage و Obsolete محصولات اپل آگاه شوید به وب سایت این شرکت مراجعه کنید.

طبق گفته این کمپانی محصولات با لیبل Vintage کالاهایی هستند که از تولیدشان بیش از 5 سال و کمتر از 7 سال نمی‌گذرد و محصولات با لیبل Obsolete نیز بیش از 7 سالی می‌شود که تولید نمی‌شوند.

تلفن‌های هوشمند آیفون در ژوئن سال 2007، آیفون 3G در جولای 2008 و آیفون 3GS در 19 ژوئن 2009 عرضه شدند.

 

6

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *