تیم کوک: رویای جابز در مورد اپل به واقعیت مبدل شد

دیروز مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک در دانشگاه جرج واشنگتن در حال سخنرانی با فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بود که سخن از استیوجابز بنیان‌گذار کمپانی اپل به میان آمد، کوک اشاره کرد هدف جابز درخصوص تولید محصولاتی که بتواند دنیا را تغییر دهد، در حال حاضر به حقیقت پیوسته است. دراین میان کوک در مورد دوربین‌های آیفون صحبت کرد که کمک زیادی به کشف بی‌عدالتی‌های به وقوع پیوسته کرده است. چندی پیش در کالیفرنیای جنوبی یک پلیس سفیدپوست به نام مایکل اسلاگر به یک مرد سیاه پوست غیر مسلح از پشت هشت بار تیر اندازی کرده است، این جریان توسط افراد حاضر درصحنه با دوربین آیفون فیلم‌برداری شده است که سبب شد حقیقت روشن شود و افسرپلیس به جرم قتل عمد محکوم شد.

کوک گفت:

هدف جابز تولید تکنولوژی‌های پیشرفته و مفید همراه با رابط کاربری ساده بود تا افراد بتوانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند و توسط آن‌ها رویاهای خود را تحقق ببخشند. تکنولوژی‌هایی که سراسر جهان را به شرایط بهتری تغییر دهد. تولیدات ما کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند همانگونه که استیو در سر داشت. این محصولات امکانات مفیدی در اختیار مردم سراسر جهان قرار می‌دهد، برای مثال افراد نابینا که نیاز دارند مطالب برای آنها خوانده شود و یا افرادی که به دلیل ناتوانی یا فاصله‌ زیاد نیاز به استفاده از تکنولوژی دارند و همچنین برای آشکار سازی ناعدالتی‌ها با دوربین آیفون که در هر زمانی کنار شماست.

کوک در پایان سخنرانیش به قهرمانان اپل، دکتر مارتین لوتر‌کینگ و دکتر جان اف‌کندی اشاره کرد و در حالی که با آیفون خود از فارغ‌التحصیلان عکس می‌گرفت، گفت “این بهترین منظره جهان است.”

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *