هتلی زیبا که مجهز به ربات‌های پیش‌خدمت و آینه‌های هوشمند است!

اگر در ماه‌های آینده به هتل‌های Starwood بروید می‌توانید برای ورود به اتاق خود از آیفون یا اپل‌واچ‌تان استفاده کنید و یا با لمس آینه از شرایط آب و هوایی اطلاع یابید و یا حتی می‌توانید از ربات خدمتکار بخواهید مسواک‌تان را بیاورد. در هتل Starwood برخی ازآخرین نوآوری‌های تکنولوژی گنجانده‌ شده است. با این حرکت، هتل امکانات خاصی را برای افراد مهمان مستقر در نظر گرفته است. تعجب آور نیست، که چرا این هتل از محصولات اپل برای ورود به اتاق استفاده کرده‌است، زیرا این کمپانی یکی از اولین شرکای اپل بوده است.

این هتل در تلاش برای افزایش محصولات خاص موردنیاز مهمانان است، برای مثال اکنون درحال کار بر روی راه‌اندازی یک تلویزیون خاص هستند، به طوری که دو تصویر در کنار هم قرار داده‌اند و این اجازه را به مسافران می‌دهد که برای مثال در یکی از آنها سریالی را تماشا کنند و در دیگری اخبار همزمان را مشاهده کنند.

اگر چه این ویژگی ممکن است غیر ضروری به نظر برسد، ولی در زمانی که یک زن و شوهر با هم در هتل مستقرند و یا دو نفر باهم در سفر باشند هر کدام می‌توانند با استفاده از هدفون کنار تخت به تماشای مجموعه دلخواه خود بپردازند.

در اواخر تابستان تکنولوژی جدیدی اضافه خواهد شد، به‌طوری که از یک آینه هوشمند استفاده خواهند کرد که مسافران با لمس سطح آینه می‌توانند دسترسی فوری به اطلاعات شرایط آب و هوا، اخبار و یا نتایج مسابقات ورزشی را داشته باشند. همچنین می توانند با استفاده از بلوتوث به گوشی خود متصل شوند و اکانت توییتر و سایر برنامه‌ها را به صورت مستقیم بر روی آینه مشاهده کنند، در این صورت به طور مستقیم با استفاده از آینه می‌توانند هشدارها و پیام‌های خود را مشاهده و بررسی نمایند. این تکنولوژی جدید توسط شرکت پاناسونیک ارایه شده است. احتمالا در ابتدا با شناسایی اثر انگشت شخص، امکان استفاده از این تکنولوی‌ها را خواهد داشت.

اگر مسواک‌تان را فراموش کنید، ربات خدمتکار مسواک را برای شما می‌آورد، در حال حاضر این امکان در هتل‌های مختلف سیلیکون‌ولی قرار داده شده است.

شاید سرگرم کننده‌ترین تکنولوی مورد استفاده ربات خدمتکار Starwood است، رباتی زیبا به عنوان خدمتکار برنامه‌ریزی شده تا وسایلی همچون خمیر دندان و مسواک برای مسافران بیاورد و یا کارهای خیاطی خاصی را انجام دهد.

این شرکت در حال حاضر ربات خدمتکار را در دو منطقه سیلیکون‌ولی آزمایش کرده است.
هتل Starwood درحال تست روی ویژگی‌های خاصی است تا یک مجموعه با ابزار دقیق و هوشمند برای مهمانان ایجاد کند. از جمله آنها استفاده از یک ترموستات هوشمند و برنامه کنترل روشنایی است و همچنین یک سایبان در فضای باز قرار گرفته که انرژی خورشید را جمع‌آوری می‌کند و برای مثال افراد در کنار استخر می‌توانند گوشی‌های خود را شارژ کنند. یکی از سخنگوهای شرکت Mashable نیز اشاره کرد که امکان استفاده از وسیله نقلیه الکتریکی در برخی از هتل‌های زنجیره‌ای این شرکت قرار داده می‌شود و می‌توانید از دستیار صوتی همچون سیری استفاده کنید، برای مثال از سیری بخواهید تا به ربات خدمتکار بگوید غذایی که امروز باید بخورید را برای‌تان بیاورد.

Starwood گفت:

لابی هتل نیز به برخی از تکنولوژی‌های لمسی مجهز خواهد شد. برای مثال یک سری برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا هدست‌های واقعیت مجازی مانند Oculus در کنار میزها و مکان‌های نشستن اضافه شود تا یک وسیله سرگرمی برای کسانی باشد که منتظر هستند و می‌خواهند زمان سپری شود. با توجه به تجربه Oculus که در گیم‌ها استفاده شده مسافران می‌توانند با بازی‌های واقعیت مجازی سرگرم باشند.

اگر چه Starwood تاریخ انتشار همه‌ این ویژگی‌ها را ارایه نکرده است، ولی به احتمال زیاد همه‌ این امکانات تا پایان سال جاری در هتل قرار خواهد گرفت. البته استفاده از آینه هوشمند و ربات خدمتکار به‌زودی آماده خواهد شد.

به‌نظر شما علاوه بر این‌ها از کدام تکنولوژی‌های جدید می‌توان در این هتل استفاده کرد؟

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *