سامسونگ پتنت یک دستگاه مفهومی همراه با سیستم‌عامل دوگانه را به ثبت رساند!!

یک اختراع جدید در پایگاه‌داده USPTO ثبت شده است که نشان می‌دهد سامسونگ به تازگی پتنت داک فبلتی را که دارای امکاناتی مشابه یک نوت‌بوک تحت ویندوز است، طراحی و به ثبت رسانده است. سیستم جدید سامسونگ از دو جزء تشکیل شده است. بخش اول، یک فبلت است که مانند دیگر محصولات سامسونگ با سیستم‌عامل اندروید اجرا می‌شود، و بخش دوم داک‌ است که مجهز به یک صفحه‌نمایش و یک صفحه‌کلید است، که بسیار شبیه به یک نوت‌بوک به نظر می‌رسد.

در نگاه اول، داک‌فبلتی را مشاهده می‌کنیم که می‌تواند به عنوان یک نوت‌بوک اندرویدی مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که سیستم‌عامل اندروید در میان کاربران نوت‌بوک زیاد محبوب نیست، اسناد سامسونگ نشان می‌دهد که این فبلت زمانی که در مد نوت‌بوک قرار می‌گیرد، می‌تواند به یک نسخه از سیستم عامل ویندوز (شاید ویندوز10) سوئیچ کند. بر طبق اسناد فبلت وقتی به عنوان یک گوشی استفاده می‌شود همانند گوشی سامسونگ گلکسی نوت 4 با اندروید اجرا می‌شود و زمانی که به داک کیبورد متصل می‌شود همانند یک نوت‌بوک به سیستم‌عامل ویندوز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جالب است بدانید در اسناد اشاره شده است که به جای ویندوز، سیستم‌عامل‌های دیگری را نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد که احتمالا سیستم‌عامل تایزن مورد نظر بوده است که سامسونگ برای بسیاری از ساعت‌های هوشمند خود از آن استفاده کرده است البته در گوشی هوشمند سامسونگ Z1 نیز تایزن مورد استفاده واقع شده است. توجه داشته باشید که بر اساس اطلاعات ثبت شده از پتنت سامسونگ، داک مجهز به پردازنده، هارددیسک و حافظه رم نیست. احتمالا تمام کارهای مربوط به این سخت‌افزارها بر عهده‌ی فبلت قرار گرفته است و همین فبلت با کمک یک پارتیشن جداگانه اجرای ویندوز را برعهده می‌گیرد. علاوه بر این، فبلت قادر به اتصال اینترنت تلفن‌همراه است که با داک به اشتراک می‌گذارد، این قابلیت برای زمانی مناسب است که امکان دسترسی به Wi-Fi امکان‌پذیر نیست.

اسناد همچنین نشان می‌دهد که از صفحه‌نمایش فبلت می‌توان به عنوان یک تاچ‌پد برای نوت‌بوک استفاده کرد. همچنین اشاره‌ای به باتری جداگانه موجود در داک نشده است ولی در اسناد ذکر شده که داک قادر به شارژ فبلت است. به نظر می‌رسد این محصول یک دستگاه هیبریدی و مفهومی جالب باشد، اگر چه در حال حاضر نمی‌توان گفت که سامسونگ قصدساخت چنین محصولی را دارد. با توجه به پتنت ثبت شده، درحد یک شانس است که این ایده توسط سامسونگ به یک محصول واقعی تبدیل شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *