با این آموزش برای همیشه از دست تبلیغات پاپ‌آپ خلاص شوید!

فرض کنید به طور معمول در حال مشاهده یک وب‌سایت هستید و با یک کلیک، چند پنجره جدید باز می‌شود. نگاهی به صفحات باز شده میندازید… آموزش مسائل خانوادگی… راه‌های افزایش اعتماد به‌نفس … تبریک! شما برنده یک ساعت مچی شدید! وهزاران موضوع دیگر! با هر کلیکی این صفحات باز می‌شوند و موجب ناراحتی شما می‌شوند. مجبورید صفحات را پشت سر هم ببندید. هیچ کس طرفدار تبلیغات پاپ‌آپ نیست، حتی مرورگرها برای بلاک چنین تبلیغات روش‌هایی را ارایه داده‌اند. اگر چه در برخی مواقع تبلیغات جذابی را مشاهده می‌کنید ولی در اکثر مواقع موارد زائد و آزاردهنده‌ای هستند. اگر شما هم از آنها خسته شده‌اید، خب اکنون می‌توانید این تبلیغات را در مرورگر اینترنت خود مسدود کنید. قابلیت مسدود کردن پاپ‌آپ‌ها در همه‌ مرورگرها وجود دارد، فقط باید مطمئن شوید که این گزینه فعال باشد. در این آموزش، دستورالعمل‌های مورد نیاز برای مرورگرهای خاص را معرفی می‌کنیم.

توجه : مسدود کردن پاپ‌آپ‌ها در مرورگرها 100٪ تضمینی نیست و امکان دارد دوباره نمایش داده شوند.

بلاک کردن پاپ‌آپ‌ها در گوگل‌کروم

ابتدا بر روی منو که به صورت سه خط موازی در قسمت بالا گوشه‌ راست مرورگر، واقع است کلیک کنید و از آنجا ” Settings” را انتخاب نمایید.

در قسمت تنظیمات اسکرول را به سمت پایین حرکت دهید و از آنجا بر روی گزینه ” Show advanced settings… ” کلیک کنید.

پس از آن بر روی گزینه ” Content settings ” در قسمت ” Privacy ” کلیک کنید.

دراین قسمت اسکرول را به سمت پایین حرکت دهید تا گزینه “Pop ups” را مشاهده کنید، حال دو گزینه‌ اجازه دسترسی و مسدود کردن پاپ‌آپ‌ها را می‌بینید.

شما همچنین می‌توانید با کلیک بر روی ” Manage exceptions……” وب سایت‌های منحصر به فردی را برای مدیریت پاپ‌آپ‌ها اضافه کنید.


بلاک کردن پاپ‌آپ‌ها در فایرفاکس

ابتدا بر روی منو که به صورت سه خط موازی در قسمت بالا گوشه‌ راست مرورگر واقع است کلیک کنید و از آنجا ” Options” را انتخاب نمایید.

در قسمت آپشن، گزینه ” Content” را انتخاب نمایید در این قسمت چک‌باکسی به نام ” Block pop-up windows” قرار دارد که با تیک زدن آن می‌توانید پاپ‌آپ‌ها را مسدود نمایید.

اگر می‌خواهید مدیریت بیشتری روی پاپ‌آپ وب‌سایت‌های خاصی داشته باشید بر روی گزینه ” Exceptions…” کلیک کنید تا وب‌سایت مورد نظرتان را در این قسمت اضافه نمایید.


بلاک کردن پاپ‌آپ‌ها در اینترنت اکسپلورر
ابتدا در قسمت بالا گوشه‌ راست مرورگر، بر روی گزینه ” Tools” کلیک کنید و از آنجا ” Internet options” را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده بر روی گزینه ” Privacy” کلیک کنید در قسمت پایین چک‌باکس ” Turn on pop-up Blocker” را مشاهده می‌کنید اگر تیک آن را بزنید می‌توانید پاپ‌آپ‌ها را مسدود کنید.

پس از اینکه چک‌باکس را تیک زدید، بر روی گزینه ” Settings” در روبرو آن کلیک کنید.

در قسمت تنظیمات، شما می توانید وب‌سایت‌های منحصر به فرد وخاصی را که نمی‌خواهید تبلیغات پاپ‌آپ‌شان را مسدود کنید انتخاب نمایید، همچنین در قسمت پایین گزینه‌ ” Blocking level” برای تعیین سطح بلاک پاپ‌آپ‌ها وجود دارد، فقط کافیست روی منو واقع در زیر آن کلیک کنید و یکی از سه سطح، بالا، متوسط و پایین را برای مسدود کردن تبلیغات انتخاب نمایید.


بلاک کردن پاپ‌آپ‌ها درسافاری

بر روی آیکون “چرخ دنده” در قسمت بالا گوشه‌ راست مرورگر، کلیک کنید و از این قسمت گزینه ” Preferences ” را انتخاب نمایید.

پنجره جدیدی باز خواهد شد که در آن می‌بایست بر روی گزینه ” Security” کلیک کنید و در زیر آن تیک چک‌باکس ” Block pop-up windows ” را بزنید تا تبلیغات پاپ‌آپ‌ها را مسدود نمایید.

شما همچنین می‌توانید بر روی آیکون “چرخ دنده” کلیک کنید و گزینه “Block pop-up windows” را تیک بزنید تا تبلیغات مسدود شوند البته می‌توانید با فشردن دکمه‌های Ctrl+Shift+K به این قسمت وارد شوید.


بلاک کردن پاپ‌آپ‌ها در اُپرا

بر روی دکمه ” Opera” در قسمت بالا گوشه‌ چپ مرورگر کلیک کنید و گزینه ” Settings” را انتخاب نمایید.

در قسمت تنظیمات بر روی گزینه ” Websites” در سمت چپ کلیک کنید. در این صورت آپشن‌های جدیدی در سمت راست مشاهده خواهید کرد. در آپشن ” Pop-ups” می‌توانید اجازه دسترسی به تبلیغات را بدهید و یا آنها را بلاک کنید.

همچنین با کلیک روی گزینه ” Manage exceptions” می‌توانید وب‌سایت‌های خاصی را که می‌خواهید تبلیغات پاپ‌آپ‌شان را بلاک کنید، بیفزایید.


بلاک پاپ‌آپ‌ها با اپلیکیشن‌

اگر پس از پیکربندی مرورگر خاص‌تان هنوز هم پاپ‌آپ‌ها را مشاهده می‌کنید، می‌توانید از برنامه‌های خاصی که برای بلاک پاپ‌آپ‌ها وجود دارد، استفاده کنید. برخی از آنها رایگان و برخی پولی، همراه با ویژگی‌های اضافی هستند. اگر چه، برنامه‌های زیادی برای بلاک پاپ‌آپ‌ها وجود دارد ولی توصیه ما به شما برنامه ” AdBlock Plus ” است. این برنامه متن‌باز و رایگان است که به راحتی می‌توانید با استفاده از آن پاپ‌آپ‌ها را مسدود کنید.
این برنامه افزودنی، در همه مرورگرها قابل استفاده است و با کلیک روی گزینه ” Install” در وب‌سایت می‌توانید این برنامه را دانلود و روی مرورگر دلخواه نصب کنید. این برنامه با نصب بر روی مرورگر به طور پیش‌فرض مانع باز شدن تبلیغات پاپ‌آپ‌ها می‌شود.

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. میلاد

  همچین نوشتید برای همیشه گفتم چه سری رو کشف کردید
  اینایی که گفتید تنظیمات پیش فرض همه مرورگرها بود و نیازی به اعمال نبود !

   
  پاسخ
  1. ادمین

   عزیز جان خیلی از افراد هستند که همین تنظیمات ساده رو هم نمیدونن! با انجام این‌ها و استفاده از افزونه‌ای که در پایان مطلب معرفی شده میشه تا حد زیادی از دست پا‌پ‌آپ‌ها خلاص شد با این حال در خود متن هم اشاره شده که ممکنه به طور کامل بلاک نشن

    
   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *