اندروید M فردا و اندروید N سال بعد رونمایی خواهد شد

کنفرانس گوگل I/O فردا برگزار خواهد شد و محور اصلی این کنفرانس رونمایی اندروید M طعم جدیدی از خانواده اندروید است. در حال حاضر این نسخه به عنوان “کلوچه فندقی” شناخته شده که جایگزین نسخه لالی‌پاپ خواهد شد. به نظر می‌رسد اندروید M حدود یک سال به سلطنت خواهد رسید و پس از آن اندروید N جانشین آن خواهد شد. زیرا به طور قطع اندروید N در سال 2016 عرضه خواهد شد.  توجه داشته باشید که این اطلاعات شایعه نیستند، زیرا هیروشی لاکیمر نایب رئیس بخش مهندسی سیستم‌عامل اندروید اظهار داشت که اندروید M فردا رونمایی خواهد شد.

ولی به احتمال زیاد این رونمایی تنها خبر مهم این کنفرانس نخواهد بود. لاکیمر اشاره کرد که هر ساله نسخه جدید و عمده‌ای از اندروید عرضه خواهد شد و گوگل متعهد خواهد شد که “سالانه یک نسخه عمده” از سیستم‌عامل اندروید را معرفی خواهد کرد، بنابراین اندروید M فردا، اندروید N در سال 2016، اندرویدO در سال 2017 و اندرویدP در سال 2018، به همین منوال هر ساله نسخه جدیدی عرضه خواهد شد.
بنابر این گفته‌ها، نسخه‌ها با تغییرات جزئی همراه نخواهند شد، بلکه هر ساله شاهد نسخه‌ای جدید با قابلیت‌ها و تغییرات عمده خواهیم بود که امیدواریم گوگل در ارائه این نسخه‌ها عجله‌ نکند و نسخه‌های منحصر به فرد و متفاوتی را عرضه کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *