ویندوز 10 مایکروسافت برای گوشی‌های با رم 512 مگابایتی با محدودیت مواجه است

پیش از این مایکروسافت در رابطه با عرضه ویندوز 10 برای تلفن‌های 512 مگابایتی وعده‌هایی داده بود، اما به تازگی اطلاعاتی از مایکروسافت به بیرون درز کرده است که نشان می‌دهد، تلفن‌های 512 مگابایتی با محدودیت‌هایی در ویندوز10 روبرو خواهند شد. اطلاعات فاش شده نشان می‌دهد که حدود 97 درصد از برنامه‌های شخص ثالث قادر به اجرا در گوشی‌های 512 مگابایتی هستند. با این حال، اپلیکیشن‌ها در این دیوایس‌های 512 مگابایتی با محدودیت‌هایی روبرو هستند. با توجه به این موضوع مشاهده کلمه ” Resuming” در نمایشگرهای این گوشی‌ها متداول خواهد شد، همچنین تنها دو زبانه از وب‌سایت‌ها در حال مشاهده درحافظه ذخیره خواهند شد و سایر صفحات دوباره لود می‌شوند. محدودیت دیگر عدم وجود قابلیت‌ HDR برای این گوشی‌هاست که در این صورت به جای پنج تصویر 8 مگاپیکسلی، تنها 3 تصویر 5 مگاپیکسلی می‌توان ثبت کرد.

برخی دیگر از محدودیت‌های نگران کننده در مورد اپلیکیشن‌های ناوبری است که ممکن است در پس زمینه با محدودیت روبرو شوند و اطلاعات دقیق و صحیحی را دریافت نکنند، مگر اینکه این برنامه رم بیشتری در اختیار داشته باشد، این نکته نشان می‌دهد که این برنامه در حال اجرا مشکلی ندارد و تنها در پس زمینه با مشکل مواجه است.

اپلیکیشن‌ VOIP همانند اسکایپ و غیره در حالت اجرا به 120مگابایت و در پس زمینه 20 مگابایت رم نیاز دارد، این موضوع سبب می‌شود در هنگام برقراری تماس‌های ویدیویی و یا جابجایی بین اپلیکیشن‌ها برخی تماس‌ها از دست روند. این محدودیت شاید به اندازه مشاهده متداول کلمه ” Resuming” در نمایشگرهای گوشی 512 مگابایتی مهم نباشد.
همانطور که گفتیم این مشکلات مختص گوشی‌های 512مگابایتی مانند برخی نسخه‌های لومیا است. در حالی که گوشی جدید لومیا 430 با رم 1گیگابایتی با چنین محدودیت‌هایی روبرو نیست.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *