باگ پیام‌رسان آیفون کاربران توییتر و اسنپ‌چت را نیز مورد هدف قرار داد

به نظر می‌رسد کاراکترهای عربی، مراتی، چینی و نمادهایی که سبب کرش کردن پیام‌‌رسان آیفون و راه‌اندازی مجدد قفل صفحه‌نمایش آیفون می‌شوند، حتی بر روی پیام‌رسان شخص ثالث آیفون مثل اپلیکیشن اسنپ‌چت و توییتر نیز اثر می‌گذارد. بر اساس گزارش منتشر شده در آخرین دقایق روز شنبه، اگر یک کاربر توییتری در حال استفاده از دستگاه iOS پیام‌های مخرب به صورت مستقیم و یا عمومی دریافت کند و نوتیفیکیشن‌های دستگاه او روشن باشد، گوشی هوشمندش کرش خواهد شد.
در اسنپ‌چت نیز اگر پیامی را که سبب ایجاد این باگ می‌شود به فردی که از آیفون استفاده می‌کند، ارسال کنید و شخص گیرنده سعی کند پیام دریافتی را باز کند اسمارت‌فونش براحتی کرش خواهد کرد. این پیام را نمی‌توان حذف کرد، همچنین پست‌هایی که از سایر کاربران اسنپ‌چت دریافت می‌کنید مسئله‌ای ایجاد نمی‌کند.

در ابتدا ارسال این رشته دقیق که از حروف وعلائم عمومی ساخته شده است، بیشتر به عنوان شوخی برای کرش آیفون دوستان استفاده می‌شد، در حالی که نوتیفیکیشن‌ها را غیر فعال می‌کند و دستگاه اپل شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نمی‌توانید از ایجاد این کرش جلوگیری کنید ویا در برنامه‌های توئیتر و اسنپ‌چت آن را غیرفعال کنید. به نظر می‌رسد روش خاص برای این کرش استفاده از نوتیفیکیشن‌ها است که ریشه اصلی این باگ است.
کمپانی اپل در حال ارایه راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل است و احتمالا با یک آپدیت جدید نرم‌افزارها، در آینده این مسئله حل خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *