یک نمایندگی فروش آنلاین، قیمت‌ها و تاریخ‌های فروش ویندوز 10 را فاش کرد


نمایندگی بزرگ فروش نرم‌افزار در ایالات متحده پیش ‌فروش نرم‌افزارهای OEM ویندوز را آغاز کرده است، همچنین اطلاعات قیمت و تاریخ انتشار آن نیز به بیرون درز کرده است. با کمال تعجب، مایکروسافت قیمت‌های OEM در این چرخه را افزایش داده است، این اتفاق در چرخه هر محصولی روی می‌دهد. با وجود تلاش‌های بسیار مایکروسافت در جهت حفظ و مخفی کردن جزئیات راه‌اندازی برنامه، یک خرده فروش آنلاین اطلاعات قیمت نسخه‌های OEM ویندوز 10 و ویندوز 10 پرو و حتی نحوه پیش فروش آن را منتشر کرده است. جزئیات در سایت Newegg.com، ارایه شده است که اگر در مورد ویندوز 10 جستجو کنید دو بسته برای فروش را مشاهده خواهید کرد.

سایت Newegg در سال 2012 نیز پیش‌ فروش ویندوز 8 را به همین شکل آغاز کرد. با فرض اینکه تاریخ ارایه شده برای دریافت ویندوز 10 دقیق باشد، سازندگان سیستم‌های کوچک قبل از این تاریخ توان دسترسی به این نسخه ویندوز را خواهند داشت. اما اگر به فکر کاهش قیمت ویندوز 10 هستید، بهتر است بدانید که این قیمت‌ها حدود 10 دلار بالاتر از قیمت ویندوز 8 و ویندوز 8 پرو در زمان رونمایی آنها است.

روشن است که مایکروسافت با ارتقای ویندوز به نسخه 10 آن را جایگزین مناسبی برای ویندوز 7 و ویندوز 8.1 قرار داده است. ولی هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت می‌خواهد جهت ارایه نسخه ارتقا یافته برای کسانی که مجوز ندارند، هزینه‌ای دریافت کند و یا خیر!

از اوایل سال جاری خبر تولید ویندوز 10 توسط شرکت مایکروسافت در بین مردم منتشر شده است و به احتمال زیاد در اواخر ماه جولای عرضه خواهد شد. در نسخه‌های قبلی ویندوز فاصله بین دو مرحله مهم محصول همانند فاصله بین رونمایی و انتشار محصول به طور معمول حدود سه ماه به طول می‌انجامید. اگر این زمان‌بندی معتبر باشد، فاصله بین دو مرحله مهم ایجاد محصول حدود یک ماه کاهش پیدا کرده است. این نوع از سرعت برای کمپانی مایکروسافت که اهداف بلند پروازانه‌ای برای ویندوز10 در نظر دارد، ضروری است. زیرا مایکروسافت پیش‌بینی کرده که دو یا سه سال پس از انتشار ویندوز 10 حدود یک میلیارد دستگاه مجهز به این ویندوز خواهند شد.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *