چند روش ساده و کاربردی برای افزایش سرعت شارژ شدن گوشی

شاید تاکنون به این موضوع فکر نکرده‌اید اما باید بدانید که نحوه شارژ کردن گجت‌ها بسیار مهم است. اگر گوشی هوشمند یا تبلت‌تان درصد شارژ کمی دارد، با این آموزش می‌توانید بیاموزید که چگونه مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. این راهکار می‌تواند برای هر وسیله‌ای که از طریق USB شارژ می‌شود از جمله دوربین، لوازم جانبی و… موثر باشد.

هرگز دستگاه خود را توسط پورت USB کامپیوتر شارژ نکنید!

شما می‌توانید گوشی‌های هوشمند و تبلت خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید تا دستگاه شارژ شود، اما به خاطر داشته باشید که سرعت شارژ شدن دستگاه شما به اندازه‌ زمانی که آن را از طریق اتصال به برق شارژ می‌کنید، سریع نخواهد بود. USB 1.0 و USB 2.0 جز USBهای استانداردی هستند که به ازای هر واحد بار متصل 0.5 آمپر عبور می‌دهد و USB 3.0 تا 0.9 آمپر در پورت‌های معمولی انتقال می‌دهد، در حالی که همراه با یک پورت شارژ اختصاصی تا 1.5 آمپر افزایش می‌یابد. USB 3.1 با کابل‌های در هم تنیده جز USBهای استاندارد نوع C است که تا 3 آمپر را پشتیبانی می‌کند.
به عنوان مثال، آی فون 6 با شارژر مخصوص خود تا 1 آمپر را عبور می‌دهد که اگر با پورت USB 3.0 آن را شارژ کنید تنها 0.9 آمپر و با USB 2.0 تا 0.5 آمپر شارژ خواهید کرد. گوشی‌های اندرویدی مدرن و سایر دستگاه‌ها به احتمال زیاد قادر هستند نیروی بیشتری نسبت به پورت USB معمولی فراهم آورند. مشخصات گوشی و تبلت خود را چک کنید تا ببینید از کدام ویژگی می‌توانید بهره ببرید. پورت USB کامپیوتر را با شارژر اختصاصی به تلفن و تبلت خود وصل کنید. پورت USB با انرژی در کامپیوتر ممکن است بسیار مناسب باشد که بستگی به دستگاه شما دارد. اما اگر عجله دارید بهتر است از یک شارژر اختصاصی استفاده کنید.

استفاده از یک شارژر قوی‌تر

ساده‌ترین راه استفاده از یک شارژر قوی‌تر به جای استفاده از شارژری‌ست که همراه با دستگاه عرضه می‌شود، که موجب افزایش سرعت شارژ شدن گجت شما میشود. به عنوان مثال، اگر در گوشی آیفون 6 به جای شارژر مخصوص 1 آمپری از شارژر آیپد 2.1 آمپری استفاده کنید، در این صورت می‌توانید آیفون‌تان را سریع‌تر شارژ کنید. البته هر دستگاهی قادر به استفاده از شارژ سریع‌تر نیست و این بستگی به نوع دستگاهی دارد که شما از آن استفاده می‌کنید. می‌توانید هر دستگاهی را به هر نوعی از شارژر USB استاندارد وصل کنید، بدون اینکه مشکل و یا اتفاقی برای دستگاه‌تان بیفتد، فقط دستگاه نیروی بیشتری را از شارژر دریافت می‌کند ولی برخی از دستگاه‌ها تنها قادر به دریافت مقدار مشخصی از انرژی توسط شارژر هستند و بیشتر از این مقدار نمی‌توانند دریافت کنند. اما برخی دیگر از دستگاه‌ها می‌توانند جریان برق بیشتری را دریافت کنند و سریع‌تر شارژ شوند. در صورت تمایل می‌توانید از یک شارژر قوی‌تر استفاده کنید در این صورت تبلت یا گوشی‌تان سریع‌تر شارژ می‌شود.

از کابل USB خوب استفاده کنید

همه کابل‌های USB مثل هم نیستند و برای نتایج بهتر از کابلی که همراه با دستگاه عرضه می‌شود، استفاده کنید. کابل USB که پس از آن با قیمت ارزانی می‌خرید نمی‌تواند تمام قدرت برق را به صورت مناسب انتقال دهد، در نتیجه گوشی یا تبلت شما کندتر شارژ می‌شود.

عدم استفاده از گوشی در هنگام شارژ

اگر هنگام شارژ شدن دستگاه از آن استفاده کنید، نیروی بیشتری مصرف می‌کنید و در نتیجه مدت زمان شارژ شدن دستگاه بیشتر می‌شود. بهتر است منتظر بمانید تا گوشی‌تان شارژ شود و اگر در هنگام شارژ با گوشی بازی کنید، سبب می‌شود مقدار زیادی انرژی مصرف شود و همین امر سرعت شارژ شدن گوشی را کند می‌کند. برخی از افراد توصیه می‌کنند که گوشی را درحالت پرواز قرار دهید و یا گوشی را به طور کامل خاموش کنید، بهره بردن از این روش‌ها در مواقع اضطراری بسیار مفید است.

استفاده از یک پک باتری خارجی (یا شارژر اتومبیل)

پک باتری‌های خارجی (همچون پاور بانک‌ها) گوشی و یا تبلت شما را سریع‌تر شارژ نمی‌کنند، اما اگر در بیرون از منزل هستید و نمی‌توانید گوشی‌تان را شارژ کنید می‌توانید باتری خارجی را همراه خود بردارید و در صورت لزوم استفاده نمایید. برخی از بسته‌های باتری خارجی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید به راحتی همراه خود داشته باشید و در این صورت به وسیله‌های اضافی برای شارژ دستگاه نیاز ندارید. برای مثال فرض کنید که بسیار عجله دارید تا به جایی بروید و گوشی شما شارژ ندارد در این صورت فقط کافیست پک باتری را با خود داشته باشید و به راحتی گجت خود را شارژ نمایید. در هنگام رانندگی نیز می‌توانید از شارژر ماشین برای شارژ گوشی یا تبلت‌تان استفاده کنید

برخی از دستگاه‌های مدرن از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند که در واقع یکی از ویژگی‌های چیپ‌ست کوالکام است که در بسیاری از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی استفاده می‌شود. فناوری شارژ سریع این اجازه را به شما می‌دهد تا درصورتی که دستگاه‌تان شارژ کمی دارد با سرعت بسیار زیادی آن را شارژ کنید، طوری که در کمتر از نیم ساعت می‌توانید 50 درصد ظرفیت باتری را شارژ کنید. برای استفاده از این فناوری باید دستگاه‌تان مجهز به فناوری شارژ سریع باشد. البته شارژر شارژ سریع ممکن است همراه دستگاه شما نباشد و باید آن را از بیرون خریداری کنید درست همانند مدلی محبوب با نام ال‌جی جی 4!

منبع نوشته:howtogeek

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *