گزارش comScore: اندروید از iOS محبوب‌تر است!

AndroidLogo (2)

ComScore آمار سه ماهه اول سال 2015 را در رابطه با بازار تلفن‌همراه آمریکا به اشتراک گذاشت. داده‌ها نشان می‌دهند که حدود 188.6 میلیون نفر در ایالت‌متحده دارای گوشی هوشمند هستند. این آمار نشان از نفوذ عظیم 76.9 درصدی گوشی هوشمند در این منطقه را دارد و همین آمار اهمیت تحلیل آمارها را به ویژه در مواردی که رشد سریع دارند، نشان می‌دهد.
نتایج نشان می‌دهد که اندروید با سهم 52.2 درصدی در بین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار آمریکا همچنان محبوب‌ترین سیستم‌عامل است، با این حال یک درصد از سهم کل اندروید در سه ماهه چهارم 2014 کمتر است که علت آن عملکرد خوب سیستم‌عامل اپل است. iOS با سهم 43.2 درصدی در رتبه دوم قرار گرفته که نسبت به سهم 41.3 درصدی در اواخر سال گذشته پیشرفت داشته است. در حقیقت نبرد سختی بین دو سیستم‌عامل غول پیکر برقرار است و سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت با سهم 3 درصدی در رده سوم و بلک‌بری با سهم 1.5 درصدی در رده چهارم قرار گرفته‌اند. در این بین سیمبین با سهم 0.1 درصدی در انتهای جدول قرار گرفته است!

از سوی دیگر می‌توانیم iOS را در بالای نمودار قرار دهیم، کوپرتینونشین‌ها با سهم 43.1 درصدی تولیدکنندگان سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند نسبت به سال گذشته حدود 1.8 درصد افزایش داشته‌اند. اما ادامه لیست توسط تولیدکنندگان اندرویدی تصاحب شده است. سامسونگ با 28.6 درصد در رتبه دوم و پس از آن ال‌جی، موتورولا و اچ‌تی‌سی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند که جمعا زیر 10 درصد از سهم بازار را کسب کرده‌اند.

comScore همچنین سهم هر دو اپلیکیشن‌های اندروید و iOS را مورد ارزیابی قرار داده است. به نظر می‌رسد که فیس‌بوک توسط 71.1 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود که این آمار استفاده اپلیکیشن‌های مسنجر این شبکه اجتماعی را در نظر نگرفته است، این مسنجر به تنهایی 51.8 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است. پس از آن محصولات گوگل از جمله یوتیوب با 57 درصد، موتور جستجوگر گوگل با 51.8 درصد، گوگل‌پلی با 51.1 درصد و گوگل‌مپ با 46.7 درصد رده‌های بعدی جدول را به خود اختصاص داده‌اند. با این حال هیچکدام از این اپلیکیشن‌ها نتوانسته‌اند محبوبیت فیس‌بوک را کسب کنند اما یادمان باشد که ما در عصر شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنیم.

منبع نوشته:gsmarena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *