رونمایی سامسونگ از صفحه نمایش‌های شفاف و آینه‌ای OLED

samsung-transparent-oled01

صفحه نمایش‌ بسیاری از تلویزیون‌های امروزی در هنگامی که خاموش هستند از پس زمینه مشکی برخوردارند اما سامسونگ بیکار ننشسته و به فکر خلق ایده‌ای جالب افتاده است.

این شرکت به تازگی طی رویدادی در هنگ کنگ از صفحه نمایش‌هایی OLED رونمایی کرده که برخلاف تلویزیون‌های معمولی، به پس زمینه شفاف و آینه‌ای مجهز هستند.

همانطور که در یکی از تصاویر مشاهده می‌کنید یکی از صفحه نمایش‌ها دارای پس زمینه آینه‌ای منعکس کننده‌ است. اما تصویر دیگر صفحه نمایشی را نشان می‌دهد که بیشتر آن را در فیلم‌های علمی تخیلی مشاهده کردیم و از پتانسیل تجاری بالایی بهره می‌برد. این صفحه نمایش مانند دیگری نبوده و پس زمینه‌ای شفاف داشته که می‌توان هنگام تماشای برنامه‌‌ها اجسام پشت تلویزیون را نیز مشاهده کرد.

samsung-transparent-oled02

به گفته سامسونگ تلویزیونی که از پس زمینه‌ای آینه‌ای بهره می‌برد دارای فناوری RealSense 3D شرکت اینتل است. این فناوری به مشتریان فروشگاه‌های لباس اجازه می‌دهد تا در این صفحه نمایش بدون تعویض، لباس موردنظر خود را به صورت مجازی تست کنند.

از سوی دیگر صفحه نمایش با پس زمینه شفاف نیز به این فناوری اینتل مجهز است و بیشتر برای اهداف تبلیغاتی تولید می‌شود. متاسفانه سامسونگ تاریخ عرضه و قیمت این صفحه نمایش‌ها را اعلام نکرده و باید منتظر اطلاعات بیشتر بود.

 

منبع نوشته:ubergizmo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *