بعد از معرفی وان ام 9 ارزش سهام اچ‌تی‌سی نزدیک به 50 درصد افت داشته است!

اچ‌تی‌سی یک صبح غم انگیز را تجربه کرد، سهام اچ‌تی‌سی با سرعتی سقوط کرد که اچ‌تی‌سی در بورس تایوان به کف افت روزانه 9.9 درصد رسید! حالا که ارزش بورس آنها به 83.60 دلار رسیده که این مقدار کمترین میزان در ده سال اخیر است و ربطی به شرایط اقتصادی تایوان ندارد؛ به دلیل اینکه بورس این کشور دیروز 0.3 درصد رشد داشته است. بخش پیش‌بینی فروش اچ‌تی‌سی اعلام کرد پیش‌بینی‌های فروش اچ‌تی‌سی تا 35 درصد کاهش خواهد داشت، همچنین این کمپانی تقاضای کمک 94 میلیون دلاری از آمریکا خواهد کرد. درآمد نیمسال دوم سال برای اچ‌تی‌سی 33 میلیارد دلار تایوان بوده که سقوطی قابل توجه نسبت به پیش‌بینی 46 تا 51 دلاری در 28 آوریل گذشته توسط این کمپانی است!

گوشی‌های رده بالای اچ‌تی‌سی به اندازه انتظار به فروش نرفته‌اند و فروش آنها در چین خیلی کمتر از مقدار مورد انتظار بوده که به شدت نیمسال سوم این شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد. جاسمین لو تحلیلگر واقع در مورگان استنلی پیش‌بینی می‌کند که قیمت سهام بیش از این در حدود 57 دلار تایوان سقوط خواهد کرد. اولین پرچمدار امسال اچ‌تی‌سی یعنی وان ام 9، در ماه مارس معرفی و وارد بازار شد. این کمپانی آن ماه را با قیمت 136 دلار تایوان پشت سر گذاشت ولی امروز سهام اچ‌تی‌سی از 75.5 دلار آغاز شده است که در حدود 50 درصد کاهش داشته. پرچمداران دیگر اچ‌تی‌سی که در طی چند ماه اخیر عرضه شده‌اند، تاکنون تاثیری در این روند نزولی نداشته‌اند.
این شرکت در حال برنامه‌ریزی یک محصول جدید است تا این روند نزولی را متوقف نماید، اما عملا هیچ اطلاعاتی در مورد آن مشخص نیست. مدیر عامل شرکت Cher Wang هنوز هم در مورد چشم‌انداز اچ‌تی‌سی خوش‌بین است.

منبع نوشته:gsmarena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *