وجود مشکل در صفحه لمسی ال‌جی جی 4

بنابر اطلاعات دریافت شده از طرف یکی از کاربران فروم معتبر XDA صفحه‌نمایش لمسی ال‌جی جی 4 با مشکلاتی مواجه است و گاهی اوقات قادر به تشخیص لمس‌های سریع و حرکت در طول و عرض صفحه نیست. این مسئله سبب شده دسترسی به ویژگی Knock Code برای باز کردن قفل نمایشگر و استفاده از دو ضربه و لمس ناگهانی صفحه برای قفل کردن و یا باز کردن گوشی و همچنین سایر قابلیت‌ها ممکن نباشد.
در حدود 194 کاربر ال‌جی جی 4 را مورد بررسی قرار داده‌اند و در نتیجه مشخص شده به طور تقریبی 40.21 درصد از کاربران مشکلی با نمایشگر اسمارت‌فون خود ندارند و دستگاه آن‌ها بدون هیچ مسئله‌ای کار می‌کند و بالای 60 درصد از این کاربران با صفحه‌نمایش ال‌جی جی 4 مشکل دارند. البته برای اینکه بدانید جی 4 شما هم با این مشکل روبروست یا نه، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا کد #277634#* را شماره‌گیری نمایید و پس از باز شدن منو سرویس، مسیر زیر را ادامه دهید:

Device Test -> Service Menu – Manual Test -> Touch Draw Test – Manual

در این قسمت می‌توانید با امتحان گزینه‌های مختلف لمس، از سالم بودن  گوشی مطمئن شوید. برای اطمینان همه‌ حالت‌های لمس، همانند ضربه، لمس نقطه‌ای و یا حرکت در طول و عرض نمایشگر را امتحان کنید، اگر جایی از نمایشگر به رنگ قرمز در نیامد، یعنی آن قسمت دچار مشکل است. فعلا مشخص نیست که این مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری! اما بهتر است امیدوار باشیم که مشکل از سخت‌افزار نباشد، زیرا در این صورت کار برای ال‌جی سخت می‌شود و باید شروع به تعویض واحدهای معیوب کند اما اگر مشکل نرم افزاری باشد با یک بروزرسانی ساده قابل حل است.

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *