مایکروسافت: ویندوزفون رقیب سرسختی برای اندروید است!


Ajey Mehta مدیرعامل موبایل مایکروسافت، در طی مصاحبه‌ای که در مورد تلاش‌ ردموندی‌ها در حوزه موبایل صحبت می‌کرد، اظهار داشت که این گوشی‌ها هم به صورت محلی و هم در سراسر جهان گسترش داشته‌اند، همچنین اشاره کرد که ویندوزفون، با وجود تصاحب سهم بازار نسبتا کم، رقیبی سرسخت و آشکار در مقابل اندروید است، که کماکان به نبرد خود ادامه خواهد داد تا در بین سیستم‌عامل‌های موبایل به جایگاه رهبری برسد.

ویندوزفون در هند با قدرت بیشتری در حال رشد است و آمار اخیر، افزایش فروش دستگاه‌های در حال اجرا با سیستم‌عامل تلفن‌همراه مایکروسافت را نشان می‌دهد. داده‌های ارایه شده توسط تحلیل‌گران Canalys در اوایل سال جاری رشد 34 درصدی در نیمه دوم سال 2014، را در مقایسه با نیمه اول آن سال، نشان می‌دهند که در طول دو سال اخیر حدود 3.8 میلیارد دستگاه ویندوزفونی به فروش رسیده است. ویندوزفون در حال حاضر حدود 3 درصد از دستگاه‌ها را در هند تسخیر کرده است.

مهتا در طی مصاحبه‌ای با هندو بیزنس‌لاین گفت:

ما به وضوح رقیبی جدی برای اندروید هستیم، مایکروسافت در هند به طور جدی در حال برنامه‌ریزی برای رشد این اکوسیستم است. در طول این مدت شاهد موفقیت زیادی در این عرصه، از طریق راه‌اندازی دستگاه‌های جدید در طول چند ماه گذشته بوده‌ایم.

برخی از رقبا بهتر از ما عمل می‌کنند

با این حال، مهتا اذعان می‌کند که هنوز هم فضای مناسبی برای بهبود وجود دارد که مایکروسافت این نقاط پیشرفت را در نظر گرفته است و با این تلاش‌ها توانسته مقدار قابل توجهی از بازار تلفن‌همراه هند را تسخیر کند؛ البته برخی از رقبا همچون شرکت‌های فروش دستگاه‌های اندرویدی هنوز بهتر از مایکروسافت عمل می‌کنند. این آمار فروش بالا زمانی که بدانید جمعیت هند چندین برابر کشورهای اروپایی است، هیجان انگیزتر می‌شود.

منبع نوشته:softpedia

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *