احتمال حذف دکمه هوم در آیفون‌های آینده


بر اساس شایعات، اپل در آیفون‌های بعدی دکمه Home را برای افزایش اندازه صفحه‌نمایش بدون تغییر عمده‌ای در ابعاد واقعی دستگاه، حذف خواهد کرد. در این صورت سنسور اثرانگشت در زیر دکمه چه خواهد شد؟ به احتمال زیاد اپل در حال توسعه صفحه‌نمایشی جدید است که سنسور اثر انگشت در پنل خود نمایشگر قرار خواهد گرفت.
بر اساس گزارش DigiTimes، اپل در حال توسعه‌ تاچ و صفحه‌نمایش در یک تراشه منحصر به فرد هست، در حقیقت اپل سعی در یکپارچه سازی صفحه‌نمایش و قابلیت تاچ دارد. این خبر به این معناست که دکمه هوم به جای اینکه به صورت فیزیکی بر روی بدنه باشد، در نمایشگر قرار خواهد گرفت. اپل چندین پتنت‌ به نام خود در رابطه با این موضوع به ثبت رسانده است، بنابراین تصور حذف کلی سنسور اثرانگشت غیر ممکن است و به احتمال زیاد آن را به صفحه‌نمایش منتقل خواهد کرد. این امر سبب ایجاد تغییر عمده‌ای در تجربه نرم‌افزارخواهد شد، زیرا دکمه صفحه اصلی در حال حاضر برای برگشت به برنامه‌های کاربردی و راه‌اندازی سیری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اظهار نظر در رابطه با زمان عرضه آیفون‌های جدید با این قابلیت خیلی زود است. از سال 2007 که اپل اولین آیفون خود را راه‌اندازی کرده تاکنون طراحی آن تقریبا ثابت بوده و تغییر چندانی در ساختار کلی آن داده نشده. حال باید ببینیم در آینده، آیفون‌های اپل چه شکل و شمایلی خواهند داشت؟!

منبع نوشته:ubergizmo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *