تمایل بلک‌بری به توسعه گوشی اندرویدی در صورت یافتن راهی امن

gsmarena_001

دو هفته قبل بود که گزارشاتی خبر از ساخت گوشی اندرویدی توسط کمپانی کانادایی بلک‌بری می‌دادند. اما به نظر می‌رسد این موضوع حقیقت داشته و بلک‌بری تمایل به انجام چنین کاری دارد. زیرا اخیرا جان چن مدیرعامل این کمپانی طی مصاحبه‌ای تایید کرد که درصورتی به این کار می‌پردازد که گوشی‌های امنی با چنین سیستم عاملی عرضه نماید.

وی در مصاحبه‌ای با CNBC اظهار داشت:

ما تنها به ساخت گوشی امن می‌پردازیم و بلک‌بری یکی از تولیدکنندگان گوشی‌های امن است. بنابراین اگر یک راه امن برای گوشی‌های اندرویدی پیدا کنیم قطعا به ساخت چنین تلفن‌های هوشمندی خواهیم پرداخت.

طبق آخرین شایعات، تلفن هوشمند اندرویدی بلک‌بری، Prague نام دارد و یک گوشی رده پایین محسوب می‌شود که ساختاری همچون تلفن هوشمند بلک‌بری Z3 دارد. متاسفانه اطلاعاتی از مشخصات گوشی Prague در دسترس نیست و قطعا در هفته‌های آتی اخبار شایعه وار درباره مشخصات این گوشی منتشر خواهد شد.

بنابراین گزارشات هفته‌های قبل تاحدودی حقیقت دارد اما نمی‌توان مهر تاییدی بر ساخت گوشی اندرویدی توسط بلک‌بری زد، زیرا همانطور که مدیرعامل این شرکت بیان کرده، آن‌ها در صورت پیدا کردن راهی امن چنین کاری را انجام خواهند داد.

با این حساب باید تنها منتظر ماند تا مشخص شود که آیا بلک‌بری این راه امن را پیدا خواهد کرد تا به سمت گوشی‌های اندرویدی رود یا خیر.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *