ال‌جی پتنت صفحه‌نمایش بدون حاشیه جدیدی را به ثبت رساند!

یکی از جنبه‌هایی که اکنون برای خرید یک گوشی هوشمند جدید بسیار مهم است، توجه به صفحه‌نمایش آن است. تولیدکنندگان به طور مداوم در پی راه‌هایی برای ایجاد نوآوری در محصولات‌شان برای جلب توجه عموم هستند؛ درست مثل تلویزیون که این روزها، هرکدام از شرکت‌ها در تلاشند تا نمایشگری نازک‌تر با حاشیه کمتر تولید کنند، تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند نیز به سمت تولید نمایشگرهای بدون حاشیه گرایش یافته‌اند. در این بین کمپانی ال‌جی پتنتی را به ثبت رسانید که بر اساس آن می‌خواهد حاشیه‌های کناری نمایشگر را تا حدی که ممکن است حذف کند و با این کار نمایشگر جذاب‌تری را تولید نماید.
تاکنون ال‌جی در گوشی‌های هوشمندش نوآوری‌های خاصی را به کار برده است، برای مثال در جی فلکس صفحه‌نمایش منحنی به کار برد و یا در جی 2 دکمه‌های فیزیکی را به طور کامل به پشت دستگاه انتقال داد. اکنون هم که پتنتی را برای ایجاد نمایشگری جدید و تمام صفحه به ثبت رسانده است، اکثر تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند نیز به دنبال حذف این حاشیه‌ها هستند.

اپل نیز به تازگی پتنتی را به ثبت رسانید تا آیفون‌های آتی‌اش را با نمایشگرهای تمام صفحه و بدون حاشیه تولید کند، همچنین دکمه صفحه اصلی را که از زمان تولید اولین آیفون همراه این گوشی بوده است، کنار بگذارد. موبایل Aquos شرکت شارپ از جمله گوشی‌های هوشمندی است که با نمایشگری تمام صفحه همراه شده است و به گونه‌ای موفق نیز بوده است.

جزئیات پتنت ال‌جی در رابطه با نمایشگر بدون حاشیه به این گونه است که نمایشگر بصورت خمیده بالا و پایین گوشی را پوشانده است و اندکی پشت گوشی را نیز شامل می‌شود، قطعا این قسمت‌ها برای قابلیت‌های مختلفی به کار خواهد رفت برای مثال می‌توان از کلیدهای میانبر همانند هوم و یا Back در این قسمت بهره گرفت.

ال‌جی هنوز به صورت رسمی از ویژگی‌های این گوشی‌های هوشمند چیزی به زبان نیاورده به همین خاطر جزئیات بسیار محدودی در این رابطه وجود دارد. البته ثبت یک پتنت به معنای به کارگیری واقعی این ویژگی در محصولات نیست ولی احتمال تولید چنین گوشی‌های هوشمندی همراه با نمایشگرهایی با این ویژگی‌ها دور از انتظار نیست.

منبع نوشته:androidheadlines

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *