دوربین سلفی ویندوز 10 موبایل به فناوری ردیابی چهره مجهز شد

در اکثر موارد، رزولوشن دوربین جلویی اسمارت‌فون‌ها کمتر از دوربین عقب است، با این حال در اکثر مواقع تولید کنندگان سعی می‌کنند تا تغییراتی در دوربین سلفی ایجاد کنند اغلب آنها یکسری ویژگی‌های جدید در دوربین سلفی افزوده‌اند تا موجب محبوب بودن و خاص شدن این دوربین نسبت به نمونه‌های مشابه باشند، این همان کاری است که ویندوز 10 به دنبال آن است تا با ایجاد تغییرات در دوربین جلویی آن را متفاوت‌تر نشان دهد و توجه عموم مردم را به آن جلب نماید.

با توجه به گزارش‌های منتشر شده در مورد آخرین نسخه‌ ویندوز، به نظر می‌رسد که دوربین سلفی ویندوز 10 به فناوری ردیابی چهره مجهز شده است. دوربین سعی می‌کند چهره فرد را روی صفحه‌نمایش تشخیص دهد و با تمرکز بر روی آن، چهره را ردیابی کند. این بدان معنی است که حتی اگر دست شما کمی بلرزد و یا بخواهید به این طرف و آن طرف حرکت کنید، مشکلی در عکس‌تان پیش نمی‌آید و به راحتی می‌توانید با فوکوس روی چهره‌تان تصویر بهتری را ثبت کنید، این قابلیت برای دوربین سلفی بسیار مفید است.

این قابلیت شاید برای شما عجیب باشد البته ممکن است ویژگی‌های دیگری به کار برده شده که فعلا مایکروسافت از آنها پرده‌برداری نکرده است. در آخرین نسخه ویندوز تغییرات دیگری مشاهده می‌شود که بیشتر از قبل مشهود است، برای مثال آیکون دوربین تغییر کرده است. تاکنون تاریخ رسمی انتشار ویندوز 10 موبایل مشخص نشده ولی بر اساس شنیده‌ها به احتمال زیاد در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

منبع نوشته:ubergizmo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *