همکاری سامسونگ و اپل برای تولید صفحه نمایش OLED انعطاف‌پذیر اپل واچ

2

براساس گزارشات جدید شرکت سامسونگ قراردادی را با اپل امضا کرد تا به تولید پنل صفحه نمایش برای اپل واچ بپردازد. این شرکت با قراردادش به ال‌جی به عنوان تامین کنندگان پنل صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر اپل واچ که در کمپانی مستقر در Cupertino ساخته می‌شود، پیوسته است.

این دو شرکت کره‌ای در حال حاضر تنها کمپانی‌های ارایه دهنده صفحه نمایش OLED انعطاف‌پذیر اپل واچ به کوپرتیونی‌ها هستند. شرکت اپل در مجموع با دو یا سه کمپانی جهت تامین قطعات الکتریکی محصولاتش قرارداد بسته تا عرضه پایداری داشته و قیمت را حفظ نماید.

پنل‌های صفحه نمایش OLED انعطاف پذیری که اپل برای آن با دو شرکت ال‌جی و سامسونگ قرار داد بسته نازک‌تر و سبک‌تر از صفحه نمایش فعلی اپل واچ است.

اگرچه ال‌جی و سامسونگ در ساخت اپل واچ به اپل یاری می‌رسانند اما در بازار ساعت‌های هوشمند رقابتی هم دارند. سیستم عامل ساعت‌های هوشمند سه شرکت مذکور هر کدام به طور سفارشی ساخته شدند. برای مثال سیستم عامل اپل واچ Watch OS، سیستم عامل ال‌جی واچ Web OS و ساعت هوشمند سامسونگ تایزن است.

ساعت هوشمند اپل توانسته فروش موفقیت آمیزی داشته باشد به طوری که از ماه آوریل تا اواسط ژوئن امسال فروشی 2.7 میلیون نسخه‌ای داشته است اما برخی تحلیلگران چنین فروشی را نسبت به قبل کاهش دانستند.

سامسونگ بزودی اولین ساعت هوشمند دایره‌ای خود را به نام Gear A که به اسم رمز Orbis شناخته می‌شود با سیستم عامل بروزرسانی شده تایزن عرضه خواهد کرد. این شرکت حتی جهت انتشار برنامه‌های کاربردی برای ساعت هوشند جدید خود قراردادی را با چند توسعه‌دهنده بسته است.

منبع نوشته:sammobile

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *