کاربران وجود مشکل تخلیه باتری در اندروید لالی‌پاپ را گزارش کردند

در حقیقت اندروید گوگل در رابطه با استفاده محافظه کارانه از منابع مشهور نیست. تا به حال تعداد انگشت شماری از مسائل مربوط به تخلیه باتری و حافظه در رابطه با این سیستم‌عامل وجود داشته است. با ارایه اندروید لالی‌پاپ کاربران انتظار داشتند که با سیستم‌عاملی مطمئن‌ بدون هیچ مشکل و مسئله‌ای مواجه شوند. اما متاسفانه این دو مشکل در مسیر آبنبات چوبی قرار دارد.

در حالی که بیشتر توجه‌ها به سمت حل مشکل حافظه جلب شده است، به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از کاربران مشکل تخلیه باتری را حادتر می‌دانند. در ردیاب اندروید، این موضوع از ماه آوریل آغاز شده است و در حال حاضر حدود 600 نظر بر روی آن وجود دارد. ظاهرا، برخی از برنامه‌ها که از داده‌های تلفن‌همراه استفاده می‌کنند اغلب زمانی که در حال دانلود هستند مخابره را قطع نمی‌کنند. این امر منجر به برخی از حالات بسیار ناخوشایند می‌شود، برای مثال گوشی 63 درصد از باتری را ظرف 8 ساعت که حتی توسط مالک آن نیز استفاده نمی‌شود، از دست می‌دهد.

کاربرانی که در حال حاضر از نسخه پیش‌نمایش اندروید M استفاده می‌کنند نیز گزارش وجود چنین مشکلی را ارایه کرده‌اند. بنابراین پایداری این مشکل در نسخه جدید اندروید به این معنی است که گوگل این مشکل را در اولویت پایین‌تری قرار داده است، چرا که نمی‌توان گفت گوگل از این مشکل خبر ندارد! در حال حاضر، تنها راه برای جلوگیری از تخلیه باتری این است که اتصال به شبکه Wi-Fi یا داده تلفن‌همراه را زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، خاموش کنید.

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *