اپل در تلاش است تا مشکل کارایی باتری اپل‌ واچ را حل کند


طول عمر باتری اپل‌ واچ از زمان رونمایی آن یک مسئله بحث برانگیز بوده است. تعدادی از کاربران ادعا می‌کنند که آنها در پایان روز تنها 30 یا 40 درصد باتری دارند و برخی دیگر شکایت کرده‌اند که در صورت استفاده مداوم از این اسمارت‌ واچ خیلی سریع باتری آن خالی می‌شود، در حقیقت اپل‌ واچ را در هر روز یک بار باید شارژ کرد. به نظر می‌رسد اپل به این شکایات توجه داشته است و می‌خواهد باتری بزرگ‌تری در نسل دوم اپل‌ واچ قرار دهد.
به گفته یکی از منابع داخلی اپل، این شرکت همراه با همکاری ال‌جی و سامسونگ در تلاش است تا صفحه‌نمایش نازک‌تری را که متناسب با یک باتری بزرگ‌تر باشد برای اپل‌ واچ طراحی کند به طوری که هیچ تغییری در اندازه و یا طراحی این ساعت هوشمند ایجاد نشود. بر اساس این گزارش، قابلیت نمایش مدل بعدی اپل‌ واچ در فضای باز بهتر از مدل اصلی آن خواهد بود.

بیشتر شایعات در مورد “اپل‌ واچ 2” ماه گذشته به بیرون درز کرد که بر این اساس مدل بعدی دارای یک دوربین Facetime برای مکالمه تصویری خواهد بود و حتی بدون اینکه در نزدیکی آیفون باشد، کار می‌کند. بر طبق گزارش‌های قبلی اپل تصمیم ندارد تغییری در باتری اپل‌ واچ ایجاد کند اما اکنون با توجه به ادعاهای رسیده از سوی تامین کنندگان کره جنوبی، اپل در این باره تصمیم خود را عوض کرده و می‌خواهد تمرکز بیشتری بر روی کارایی باتری ساعت هوشمندش داشته باشد.
به طور دقیق زمان رونمایی اپل از دومین نسل ساعت هوشمندش مشخص نشده است. این کمپانی برای اولین بار می‌خواهد یک به روزرسانی در نرم‌افزار ساعت هوشمندش انجام دهد. watchOS2 بر روی اپل‌ واچ جدید اجرا خواهد شد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند نسخه‌های جدید از آن را برای اپل‌واچ خود منتشر کنند و به جای اتصال با آیفون از طریق بلوتوث، استفاده نمایند.

تغییرات بزرگ دیگری در نسخه بعدی سیستم‌عامل وجود خواهد داشت، برای مثال اپل‌ واچ جدید ویژگی “Time Travel” را خواهد داشت که با استفاده از آن می‌توانید به حوادث گذشته و یا پیش‌رو مانند پیش‌بینی آب و هوا نگاهی بیاندازد و از ویژگی‌های جالب دیگر “Nightstand” هست که در این حالت وقتی شما در حال خوابید اپل‌واچ‌تان شارژ خواهد شد.

منبع نوشته:businessinsider

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *