3 روش ساده برای مخفی کردن عکس در اندروید

طبیعتا شما در گوشی اندرویدی‌تان داده‌های زیادی را ذخیره می‌کنید که بسیاری از آنها مهم و خصوصی هستند. از بین این داه‌های خصوصی می‌توان به عکس‌های شخصی اشاره کرد که حفاظت از آنها برای‌تان بسیار مهم است، اگر دوست ندارید که عکس‌هایتان را افراد دیگر در گوشی‌تان ببینند، پس لازم است که آنها را مخفی کنید و یا برای‌شان پسورد قرار دهید. ممکن است که گوشی‌ اندرویدی‌تان را به شخص دیگری بدهید و یا در زمانی که تعدادی از عکس‌های خانوادگی‌تان را به دوستانتان نشان می‌دهید، نمی‌خواهید که عکس‌های شخصی‌ شما را ببینند. درکل برای حفظ حریم شخصی‌ بهتر است همین امروز تمام عکس‌های موجود در گوشی را مخفی کنید.
در این آموزش، زاناتک به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید عکس‌هایتان را در گوشی اندرویدی مخفی کنید.
روش اول :ایجاد یک فولدر مخفی
در اندروید به طور پیش‌فرض قابلیت مخفی کردن پوشه‌ها گنجانده شده است. با این حال، شما به یک فایل اکسپلورر برای کنترل سیستم اندرویدی‌تان نیاز دارید. اگر فایل اکسپلورر ساخته شده ندارید، می‌توانید از یک فایل اکسپلورر شخص ثالث استفاده کنید. همچنین می‌توانید گوشی‌تان را به کامپیوتر متصل نمایید و مراحل زیر را در کامپیوتر انجام دهید.
در این آموزش، ما از ES File Explorer برای مخفی کردن پوشه‌ها استفاده می‌کنیم. این روش کاملا ساده هست و از برخی ویژگی‌های واقعا قدرتمندی بهره برده است به طوری که در گوگل‌پلی دارای یک امتیاز بالا است. فایل اکسپلورر را باز کنید تا بتوانید تمام پوشه‌های اندرویدی‌تان را ببینید. در این قسمت باید یک فولدر “hidden” ایجاد نمایید تا عکس‌های خصوصی و یا سایر داده‌های مهم را در آن ذخیره کنید.

برای ایجاد یک پوشه مخفی، بر روی “new” کلیک کنید و پس از آن “Folder” را انتخاب نمایید در این قسمت باید برای پوشه نامی را وارد نمایید. برای اینکه پوشه مخفی باشد باید قبل از نام پوشه “.” قرار دهید تا سیستم اندروید آن را به عنوان فولدر مخفی بشناسد. برای مثال نام انتخابی شما باید به شکل “Hidden files.” باشد.

هنگامی که پوشه ایجاد شد، فقط می‌توانید تمام عکس‌ها و داده‌های خود را با استفاده از فایل اکسپلورر به داخل این پوشه انتقال دهید، در این صورت سیستم اندروید قادر به خواندن این داده‌ها نخواهد بود.

این پوشه تنها از طریق فایل منیجر در دسترس قرار می‌گیرد حتی شما می‌توانید آن را از این بخش نیز حذف کنید. تنها کافیست بر روی منوی اصلی در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و پس از آن “Settings” را انتخاب نمایید.

در قسمت تنظیمات، بر روی “Display settings” کلیک کنید و از آنجا تیک گزینه “Show hidden files” در مدیریت فایل را بردارید تا فایل دیگر نمایش داده نشود برای اینکه فایل مخفی را بتوانید ببینید باید دوباره این گزینه را تیک بزنید.

روش دوم : عکس‌های‌تان را در یک پوشه مخفی کنید

می‌توانید از یک فایل منیجر برای مخفی کردن عکس در یک پوشه خاص استفاده کنید برای این کار، پوشه موردنظر را باز کنید و روی “New” در پایین صفحه‌نمایش کلیک کنید، پس از آن “File” را انتخاب نمایید و نام فایل را “nomedia.” ذخیره کنید.

nomedia. به عنوان یک دستور ساده برای مخفی سازی همه رسانه‌ها (تصاویر و فیلم‌ها) استفاده می‌شود. هنوز هم می‌توانید داده‌ها را با استفاده از فایل منیجر ببینید اما از رابط اصلی گوشی اندرویدی‌تان مخفی می‌شود. برای دیدن دوباره داده‌ها باید “nomedia.” را حذف کنید.
از این دو روش برای پنهان سازی فایل‌ها می‌توانید استفاده کنید که در برخی موارد کافی‌ست ولی با این حال، هر کسی که با این روش‌ها آشنا باشد می‌تواند داده‌های پنهان‌تان را با استفاده از فایل منیجر مشاهده کند.

روش 3: استفاده از پسورد برای حفاظت عکس

اگر عکس‌تان خیلی مهم است و استفاده از ویژگی مخفی سازی ریسک دارد، پس می‌توانید از پسورد با استفاده از ابزارهای شخص ثالث بهره ببرید. در این آموزش، ما از برنامه Vaulty استفاده می‌کنیم، با این برنامه به‌راحتی می‌توانید تصاویر را مخفی کنید و یا بر روی آن‌ها پسورد بگذارید. این نرم‌افزار را دانلود و راه اندازی نمایید.

هنگامی که پسورد را تنظیم کردید روی گزینه “Hide Photos and Videos” کلیک کنید تا تمام فایل‌های رسانه‌ای را باز کنید. در این قسمت هر فایلی را که انتخاب کنید می‌توانید آن را مخفی کنید، پس از آن بر روی گزینه “Pad lock” کلیک کنید در این صورت فایل‌های انتخاب شده مخفی و قفل می‌شوند.

برای دسترسی به فایل، شما و یا هر کس دیگری باید ابتدا نرم‌افزار را باز کنید و پس از آن پسورد موردنیاز را وارد کنید. هنگامی که شما وارد شدید می‌توانید فایل‌های مخفی‌تان را دوباره ببینید، برای بازگرداندن هر یک از فایل‌ها بر روی آن کلیکی کنید و سپس برای بازگرداندن همه داده‌ها بر روی آیکون “opened padlock” کلیک کنید.

اگر هر راه جالب دیگری برای مخفی کردن عکس در اندروید می‌دانید، در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع نوشته:ubergizmo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *