مدیرعامل سونی موبایل: سونی هرگز از تجارت گوشی‌های هوشمند دست نمی‌کشد

Arabian Business اخیرا مصاحبه‌ای با Hiroki Totoki مدیرعامل سونی موبایل داشته است در این مصاحبه هیروکی توتوکی با تاکید فراوان اظهار داست:

سونی هرگز قصد فروش و یا واگذاری بخش سونی موبایل را ندارد و به هیچ وجه حاضر نیست از تجارت گوشی هوشمند خارج شود.

همانطور که بسیاری از طرفداران سونی خبر دارند، شایعات اخیر نشان می‌داد که این شرکت به دنبال فروش تجارت گوشی‌های هوشمند هست، بر اساس گزارش‌های رویترز، چندی پیش کازو هیرای مدیرعامل شرکت سونی گفته بود که به دنبال تغییر استراتژی در بخش موبایل است. اگر چه این دو خبر به نظر متناقض هستند. ولی مدیرعامل سونی به طور آشکارا به فروش بخش موبایل اشاره نکرده است در حالی که رویترز اعلام کرد که تصمیم سونی در رابطه با فروش بخش موبایل هم مبهم است و شاید این کمپانی به طور کلی تجارت موبایل را کنار بگذارد.
با توجه به گفته‌های Totoki، این گمانه زنی‌ها در رابطه با برنامه‌ی سونی برای خروج از تجارت گوشی‌های هوشمند تا حد زیادی به دلیل زیان‌های وارده بر سونی در سال 2014 هست که علت اصلی آن به دلیل زیان‌هایی است که از همکاری با اریکسون در سال 2012 بر این شرکت وارد شد و به فروش گوشی‌های هوشمند کنونی ربطی ندارد. علاوه بر این او معتقد است به دلیل اینکه سونی بخش کامپیوتر را با نام Vaio فروخته است این ذهنیت سبب شده تا حدس و گمان‌های مشابهی در رابطه با موبایل رواج یابد ولی باید توجه داشت که بخش موبایل سونی بسیار حائز اهمیت است و سونی به هیچ وجه قصد ترک این تجارت را ندارد و همچنان به عنوان یکی از بازیگران اصلی در این رقابت تنگاتنگ حضور خواهد داشت و روز به روز با پیشرفت‌های بهتری همراه خواهد شد.
مدیرعامل سونی موبایل همچنین ادعا کرد که مشتریان گوشی‌های هوشمند به دوربین، نمایشگر و کیفیت صوتی اهمیت زیادی می‌دهند و سونی با فناوری‌های جدید در این زمینه‌ها پیشرفت بسیاری داشته است او همچنین به کیفیت سنسورهای دوربین سونی اشاره کرد و گفت همین تکنولوژی سونی در عرصه سنسورها عاملی برای اثبات وجود جریان پیشرفته تکنولوژی در صنعت موبایل سونی هست. وی در آخر اعلام کرد بازسازی کامل شرکت سونی تا سال 2015 تکمیل خواهد شد و امیدوار است که در سال 2016 سود دهی سونی به حداکثر میزان مورد نظر برسد.

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *