در سال 2016 شاهد افزایش بی‌سابقه فروش گوشی‌های دوسیم کارته خواهیم بود


اگر چه در برخی از کشورها، از جمله ایالات متحده، گوشی‌های دو سیم کارته طرفدار چندانی ندارند ولی به نظر می‌رسد این نوع از گوشی‌ها روز به روز توجه بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته در زمینه تجزیه و تحلیل فروش گوشی‌ها مشخص شده که از هر سه گوشی هوشمندی که در سال 2016 به فروش خواهد رسید، یکی از آنها دو سیم کارته خواهد بود.

تحلیلگران تخمین زده‌اند که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند دو سیم کارته در سال 2015 به 431 میلیون واحد خواهد رسید. که این تعداد با رشد 19 درصدی در سال 2016 به 514 میلیون واحد افزایش می‌یابد. بر طبق این آمارها در سال 2016 حدود یک سوم فروش گوشی‌های هوشمند مربوط به گوشی‌های دوسیم کارته خواهد بود. ظاهرا،افزایش تقاضای گوشی‌‌های دو سیم کارته یک روند رو به رشدی را در چین و هند، که جز بزرگترین بازارهای گوشی‌های هوشمند در جهان هستند، خواهند داشت. به نظر می‌رسد علت افزایش استفاده از گوشی‌های دو سیم کارته به دلیل ارزان قیمت بودن بودن آنهاست علاوه بر این گوشی‌‌های دوسیم کارته دو اپراتور را به صورت همزمان پوشش می‌‌دهند.

در میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان، سامسونگ، لنوو و میکرومکس تنها کمپانی‌‌هایی هستند که گوشی‌‌‌های دو سیم کارته را روانه بازارهای چین و هند می‌‌کنند. اپل رویه‌ جداگانه‌‌ای در این رابطه به کار گرفته است به طوری که تاکنون هیچ آیفون دو سیم کارته‌‌ای رامعرفی نکرده، ولی شاید در آینده اپل برای بازارهای هند و چین اقدام به اجرای چنین طرحی کند.

به دلیل احتمال افزایش روند فروش گوشی‌‌های هوشمند دو سیم کارته در بازارهای بزرگ جهانی توجه وسیع تولیدکنندگان گوشی‌‌های هوشمند به این موضوع دور از تصور نیست. همانطور که حالا می‌بینیم که پرچمداران مطرح بازار نیز در نسخه دوسیم کارته عرضه می‌شوند! برای مثال می‌توان به ال‌جی جی 4 و یا اکسپریا زد 3 سونی اشاره کرد. نظر شما در این باره چیست؟

منبع نوشته:phonearena

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *