لیست شادترین کشورهای جهان در سال 2015 منتشر شد

world-happiness-report

مسلما سران هر کشوری به دنبال افزایش شادی مردم کشور خودشان هستند و تمام برنامه ریزی‌ها و تلا‌ش‌های‌شان در جهت افزایش شادی در جامعه است. علاوه بر این، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زندگی خوب در کشورها، میزان شاد بودن مردم است که عوامل بسیاری در آن نقش دارند.

طبق رسم هرساله World Happiness امسال نیز گزارش خود را منتشر کرده و و در یک لیست بلند شادترین کشورهای جهان را به ترتیب میزان شادی رتبه بندی‌ کرده است. فاکتورهایی که برای تفکیک میزان شادی کشورها در نظر گرفته شده شامل میزان تولید ناخالص ملی، شرایط ازدواج، میزان سخاوتمندی، سطح بهداشت کشور، میزان فساد در کشور، میزان آزادی اجتماعی و مواردی از این دست می‌شود.

در لیستی که امسال منتشر شده، سوئیس شادترین کشور جهان لقب گرفته و به دنبال آن کشورهایی نظیر ایسلند و دانمارک جای گرفته‌اند. در این لیست ایالات متحده آمریکا مقام پانزدهم و امارات متحده عربی مقام بیستم را به خود اختصاص داده و کشورهایی نظیر بحرین و ایتالیا نیز در انتهای لیست جای خوش کرده‌اند.

در لیست منتشر شده توسط World Happiness برخی کشورها جایی ندارند و از میان آن‌ها می‌توان به کشور عزیزمان ایران اشاره کرد. در ادامه می‌توانید این لیست را مشاهده کنید. (برای دیدن لیست کامل بر روی تصویر زیر کلیک کنید)

happiness

منبع نوشته:tech.co

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *