درآمد هواوی در تجارت گوشی‌های هوشمند تا 30 درصد افزایش داشته است


کمپانی هواوی در نیمه اول سال وضعیت اقتصادی مناسبی را پشت سر گذاشته و درآمد حاصل از تجارت گوشی هوشمند این شرکت رو به افزایش بوده است. هواوی که در دو تجارت گوشی هوشمند و تجهیزات مخابراتی فعالیت دارد، در شش ماهه اول سال 2015 حدود 28.3 میلیارد دلار درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 30 درصد افزایش را تجربه کرده است. هواوی اشاره کرده که حاشیه سود بدست آمده از کالاهای فروخته شده 18 درصد بوده است، البته این شرکت درآمد خالص خود را گزارش نمی‌دهد.
همانطور که می‌دانید هواوی یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی در چین هست، و تجهیزات ارتباطات از راه دور را در سراسر جهان به فروش می‌رساند. در صنعت ارتباطات از راه دور، هواوی با رقبایی همچون اریکسون و نوکیا مواجه است. این شرکت همچنین در تجارت گوشی‌های هوشمند میان‌رده و رده بالایی، همچون میت 7 و P8 را تولید کرده است که در این زمینه نیز رقبای محلی‌اش شیائومی و از رقبای جهانی‌اش همچون اپل و سامسونگ را می‌توان نام برد. بر طبق گزارش‌های رسیده، به نظر می‌رسد این شرکت موقعیت خوبی را در این بین کسب کرده است.
گوشی‌های هوشمند هواوی محبوبیت ویژه‌ای در بین کاربران بدست آوردند که در حال حاضر سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود که حدود 7.6 درصد از بازار فروش اسمارت‌فون‌های جهان را در دست دارد. بر اساس گزارشی که روز دوشنبه توسط شرکت تحقیقاتی TrendForce منتشر شد، نشان می‌دهد هواوی پس از سامسونگ و اپل، که به ترتیب 26.8 و 16.4 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارند، در رده سوم قرار گرفته است. علاوه بر این بر طبق همین گزارش، در بازار چین نیز هواوی با تصاحب سهم 18.3 درصدی بازار در جایگاه اول قرار گرفته و پس از آن شیائومی با 14.3 درصد از سهم بازار در رده دوم قرار گرفته است.

هواوی به عنوان یک شرکت خصوصی مجبور نیست، جزئیات داده‌های مالی و فروش محصولات خود را به طور دقیق و با جزئیات بیان کند، به همین دلیل در گزارشی دوشنبه هواوی اعتراف نکرده که چه تعداد دستگاه در نیمه اول سال به فروش رسانده است اما همانطور که گفتیم درآمد هواوی مشخص است.

Meng Wanzhou رئیس امور مالی هواوی اعلام کرد، بخش گوشی‌های هوشمند پیشرفت قابل توجهی به دست آورده است و همین پیشرفت سبب شده که در بازار رشد پایداری کسب کنیم.

او همچنین اشاره کرد در تجارت تجهیزات شبکه نیز وضعیت به همین شکل بوده است و شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای بوده‌ایم. Meng همچنین گفت:

با توجه به حضور متعادل هواوی در سراسر جهان، ما مطمئن هستیم که این کمپانی رشد موثر و توسعه پایدار خود را در تمام بخش‌های کسب و کار در سال 2015 حفظ خواهد کرد.

منبع نوشته:cnet

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *