پتنت سامسونگ برای لمسی کردن پشت گوشی‌های هوشمند!

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب سامسونگ گلکسی اس 6 اج و گلکسی نوت اج این است که اجازه می‌دهد تا کاربران از راه‌های لمس متفاوت با گوشی خود تعامل داشته باشند. این کار سبب ایجاد منوهای جدید، کنترل‌های جدید و روش‌های جدیدی برای نمایش می‌شود، اما به نظر می‌رسد سامسونگ در فکر گسترش راه‌های جدید برای لمس گوشی هست.
با توجه به پتنتی که به تازگی ثبت شده است، سامسونگ در حال تلاش برای افزودن کنترل‌های لمسی به پشت دستگاه‌ها است. سونی ایده مشابه با این را در PS Vita بکار برده که در آن کنترل‌های لمسی در پشت دستگاه قرار داده شده تا بازیکنان به‌راحتی دستورات و وظایف خاصی را بدون نیاز به انجام کارهای اضافی به دستگاه بدهند.

با ایده مشابه در گوشی‌ها، سامسونگ می‌تواند به ایجاد گوشی‌‌ها و یا تبلت‌های بزرگ‌تر فکر کند. به‌کارگیری ویژگی لمسی در بخش پشتی گوشی به کاربران اجازه دسترسی آسان به ویژگی‌هایی را می‌دهد که به طور معمول برای اجرای آنها باید از دو دست استفاده شود. به‌عنوان مثال یکی از انتقادات به فبلت‌ها، نیاز به کشیدن انگشت شست بر روی کل صفحه‌نمایش و یا استفاده از دو دست برای تعامل با رابط کاربری است. با افزودن این ویژگی جدید به بخش پشت گوشی، کاربران برای استفاده از دستگاه‌های بزرگ‌تر با یک دست مشکلی نخواهند داشت. این فقط یک پتنت است و گزارشی در رابطه با استفاده عملی سامسونگ از این پتنت وجود ندارد ولی به هر حال ایده‌ جالبی هست.

منبع نوشته:ubergizmo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *