با 5 ویژگی جالب اندروید M آشنا شوید

android-m-logo-970-80

چندی است که گوگل اندروید M را معرفی کرده اما هنوز به صورت رسمی آن را ارایه نداده است. با اینکه این نسخه همچون اندروید L (لالی‌پاپ) یک جهش بزرگ به حساب نمی‌آید و آپدیتی انقلابی نیست اما در دل خود شاهد بهبودهایی نسبت به گذشته است و قابلیت‌هایی را در خود گنجانده که شاید خیلی‌ّها پیش‌تر انتظارش را می‌کشیدند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ۵ قابلیت دوست داشتنی که در اندروید M نهفته شده، آشنا کنیم.

دسترسی سریع به برنامه‌های مورد علاقه

در اندروید M شاهد طراحی جدید کشو برنامه‌ها (App Drawer)  هستیم. در این کشو برنامه‌های جدید، نواری برای دسترسی سریع‌تر به برخی برنامه‌های مورد علاقه و آن‌ّهایی که اغلب از آن استفاده می‌کنید، تعبیه شده است. در نتیجه شما می‌توانید خیلی سریع به آن‌ّها دسترسی داشته باشید.

فعال کردن Google Now در لاک اسکرین با صدا

در این نسخه از سیستم عامل متن باز گوگل دسترسی به Google Now آسان‌تر از گذشته است. برای این منظور تنها می‌بایست در صفحه لاک اسکرین پایین و سمت چپ دستگاه را لمس کنید! حالا Google Now در اختیار شماست.

حذف آسان برنامه‌ها نسبت به گذشته

اگر برنامه‌های زیادی را در گوشی خود نصب کرده‌اید، می‌توانید با لمس و نگه داشتن آیکون برنامه آن را انتخاب و به سطل زباله انتقال دهید. به همین راحتی برنامه مورد نظر برای همیشه از دستگاه شما حذف خواهد شد.

شخصی‌سازی  Quick Settings

در اندروید M می‌توانید با انجام عملیان کشیدن و رها کردن کاشی‌های موجود در  quick setting را در با Tuner جدید رابط کاربری مرتب کنید.

گزینه‌های بیش‌تر برای صرفه‌جویی در مصرف باتری

با استفاده از حالت چرت زدن (Doze Mode) می‌توانید برخی برنامه‌ها را حتی در هنگامی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، فعال نگهدارید.

نظر شما در رابطه با اندروید M چیست؟! آیا گوگل می‌تواند در این نسخه نواقص گذشته را برطرف نماید یا اینکه باید همچنان منتظر یک نسخه جدیدتر باشیم؟!

منبع نوشته:bgr

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *