8 دلیل برای عدم ارتقا به ویندوز 10

با انتشار ویندوز 10 دغدغه‌ای جدید به سراغ‌تان می‌آید و پس از مدت‌ها عادت به ویندوز 8.1 باید تصمیم بگیرید که به ویندوز 10 بپیوندید و یا اینکه اندکی صبر کنید! شاید تجربه سیستم‌عامل جدید برای شما هیجان‌انگیز است و مقاومت در برابر عدم استفاده از آن برای‌تان سخت باشد، ولی به یاد داشته باشید که ارتقاء به یک سیستم‌عامل جدید که تازه منتشر شده، همیشه بهترین ایده نیست. اگر می‌پرسید، چرا؟ پس بهتر است این مقاله زاناتک را مطالعه نمایید تا با هشت دلیل عدم مهاجرت به ویندوز 10 آشنا شوید.

توانایی ارتقا رایگان به ویندوز 10 تا یک سال
مطمئنا، ارتقا به ویندوز 10 برای کاربران فعلی ویندوز رایگان خواهد بود، اما هزینه تنها چیزی نیست که شما باید در هنگام تصمیم‌گیری برای استفاده یا عدم استفاده از این ویندوز در نظر بگیرید. باید در نظر بگیرید با ارتقا به این ویندوز چه مزایایی کسب می‌کنید، برخی از ویژگی‌های فانتزی لمسی جدید و یک دستیار شخصی که شما می‌توانید با آن صحبت کنید. اگر شما از تنظیمات فعلی ویندوز 7 یا 8 خود راضی هستید، پس چرا آن را تغییر می‌دهید؟ به یاد داشته باشید که مایکروسافت قول داده تا سال 2020، ویندوز 7 و تا سال 2023، ویندوز 8 را پشتیبانی کند و همچنین تا یک سال می‌توانید به طور رایگان ویندوز خود را ارتقا دهید، در نتیجه بهتر است عجله نکنید!

ویندوز 10 همیشگی است
در هنگام مهاجرت از نسخه‌های قبلی ویندوز به ویندوز 10 امکان دارد برخی از برنامه‌ها و یا داده‌ها را برای همیشه از دست دهید. به خاطر داشته باشید که ارتقا به ویندوز 10 تنها با کلیک بر روی یک دکمه امکان‌پذیر است در حالی که در آن صورت برگشت به نسخه‌های قبلی واقعا دشوار است، پس اندکی صبر کنید تا کاملا مطمئن شوید که قصد مهاجرت به سیستم‌عامل جدید را دارید و در این صورت مشکلی برای‌تان پیش نخواهد آمد.

شما می‌توانید ویژگی‌های جدید ویندوز 10 را از راه‌های دیگری دریافت کنید

می‌توانید با کمی صبر و چند جستجو در وب، ویژگی‌های جدیدی را که مایکروسافت در ویندوز 10 گنجانده است، با تغییر تنظیمات در نسخه‌های قبلی ویندوز دریافت کنید. به عنوان مثال، مایکروسافت منوی Start که در ویندوز 7 وجود داشت را در ویندوز 10 قرار داده است، در حالی که شما می‌توانید از طریق برخی روش‌ها این منو را در ویندوز 8 و یا 8.1 نیز داشته باشید؛ از سوی دیگر مرورگر جدید Edge با این که جالب به نظر می‌رسد ولی بسیاری از ویژگی‌های موجود در کروم و فایرفاکس و یا تنظیمات مناسب و برنامه‌های افزودنی در آن قرار ندارد.

اکثرا نسخه‌های اولیه دارای باگ هستند
با وجود تلاش‌های بسیار مایکروسافت در جمع‌آوری و به کار گیری بازخورد‌های گسترده از نسخه‌های آزمایشی ویندوز 10 ولی همچنان اشکالات و مسائلی در نسخه جدید وجود دارد. اجازه دهید تا افراد دیگر از آن استفاده کنند و مشکلات آن شناسایی و رفع شود سپس از ویندوز 10 استفاده نمایید در آن صورت به خاطر صبرتان خوشحال خواهید بود زیرا قربانی باگ‌های موجود نشده‌اید.

کاربران خانگی خواسته یا ناخواسته مجبور به دریافت بسته‌های به روزرسانی هستند

رویکرد مایکروسافت به این گونه است که تمام کاربران خانگی ویندوز 10 به اجبار باید به روزرسانی جدید را نصب کنند و هیچ گونه کنترلی در عدم نصب سیستم‌عامل ندارند در این صورت برنامه‌های جدید و یا رابط‌ها به طور خودکار آپدیت خواهند شد که حجم عظیم این فایل‌ها و نیاز به ترافیک بالا نگرانی دیگری برای کاربران به وجود می‌آورد.

حذف ویندوز مدیا سنتر
مایکروسافت به طور کامل ویندوز مدیا سنتر را در ویندوز 10 حذف کرده است. مدیا سنتر امکانی برای اجرای فایل‌های مدیا بود که حتی با ارتقا به ویندوز 10 شکل برخی از برنامه‌های سرگرمی در دسترس نیز تغییر خواهد کرد. اگر شما جز کسانی هستید که در کارهای روزانه‌تان به ویندوز مدیا سنتر تکیه کرده‌اید، پس ویندوز 10 را نصب نکنید.

ناسازگاری با برخی از نرم‌افزارها

صرف نظر از اینکه توسعه‌دهندگان برنامه‌های شخص ثالث برای تست کدهای‌شان چگونه به ویندوز 10 دسترسی خواهند داشت، باید توجه داشته باشید که اگر برنامه‌های خاص کاری دارید که برای‌تان بسیار مهم است قبل از اینکه بر روی دکمه install کلیک کنید از سازگاری برنامه‌‌ با ویندوز 10 مطمئن شوید.

ناسازگاری سخت‌افزاری
مایکروسافت برخی از حداقل ملزومات سخت‌افزار را در رایانه‌ای شخصی برای اجرای ویندوز 10 قرار داده است. در حقیقت سیستم‌هایی که هم اکنون بدون مشکل با ویندوزهای 7 و 8 در حال اجرا هستند در هنگام اجرا با ویندوز 10 نیز مشکلی نخواهند داشت. حتما توجه داشته باشید که اگر سیستم شما قدیمی است و با سیستم‌عاملی که بر روی آن نصب است مشکلی ندارید، پس بهتر است آن را به ویندوز 10 ارتقا ندهید.

منبع نوشته:yahoo

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *